Милан продължава с добрата си игра и записа трета поредна победа от началото на сезона. "Росонерите" се наложиха у дома над Лацио с 2:0 в един от най-интересните мачове от 3-ия кръг на Серия "А".

Рафаел Леао (45‘) откри резултата в края на първото полувреме, а Златан Ибрахимович (67‘) подпечата успеха след почивката.

Във втората минута от добавеното време на първата част Франк Кесие пропусна от бялата точка, след като стреля в напречната греда.

"Росонерите" бяха по-активни през по-голямата част от двубоя и съвсем заслужено се поздравиха с 3-те точки.

За Лацио това е първо поражение през сезона, след като "римските орли" победиха Специя и Емполи в двете си срещи от Калчото.

Златан Ибрахимович успя да се разпише, въпреки че се появи в игра от резервната скамейка за пръв път след над 4-месечно отсъствие заради контузия.

В следващия кръг Лацио приема Каляри у дома, докато за Милан задачата ще бъде далеч по-тежка, тъй като за "червено-черните" предстои гостуване на Ювентус.

Преди това обаче "росонерите" ще се изправят срещу Ливърпул, на 15 септември, в първи сблъсък от Шампионска лига.

Първата по-интересна ситуация на "Сан Сиро" се откри пред домакините. Рафаел Леао проби по левия фланг и центрира към наказателното поле, където Томори се пребори във въздуха, но стреля неточно.

"Росонерите" продължаваха да бъдат по-активни, а Тео Ернандес и Рафаел Леао се отчетоха с изстрели от дистанция, които обаче не намериха целта.

В 17-ата минута Милинкович-Савич можеше да изненада неприятно Майк Менян, но стражът на Милан внимаваше и не позволи да бъде прехвърлен.

В средата на първото полувреме и Давиде Калабрия направи опит да открие резултата, но и той не се увенча с успех.

Секунди по-късно домакините изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Лукаш Лейва повали Браим Диас в пеналтерията. Ситуацията бе разгледана със системата ВАР, след което главният съдия прецени, че футболистите на Стефано Пиоли нямат основание и играта продължи.

Логичното се случи в последната минута от първата част. "Росонерите" организираха светкавична контраатака, при която Леао напредна в противниковата половина. Португалецът взаимодейства добре с Ребич, който го изведе на страхотна стрелкова позиция, а нападателят не сбърка – 1:0.

Във втората минута от добавеното време домакините получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Франк Кесие бе фаулиран от Чиро Имобиле в наказазтелното поле. Самият Кесие застана на бялата точка, но топката се отби в напречната греда.

Двата отбора започнаха равностойно след почивката, като липсваха опасности пред някоя от двете врати.

Само няколко минути след като се появи в игра, Златан Ибрахимович удвои аванса на Милан. Анте Ребич направи отличен пробив отляво и подаде към 39-годишния нападател, за когото остана по-лесната задача, а именно – да се разпише на празна врата.

В 82-ата минута Чиро Имобиле нанесе удар към вратата на Майк Менян, но кълбото попадна право в стража на "Дявола".

Милан – Лацио 2:0

1:0 – Леао 45‘

2:0 – Ибрахимович 67‘

Милан: Менян, Калабрия, Томори, Романьоли, Ернандес, Тонали, Кесие (Бакайоко – 60‘; Бенасер – 74‘), Флоренци (Салемакерс – 61‘), Диас (Бало-Туре – 80‘), Леао (Ибрахимович – 60‘), Ребич

Лацио: Рейна, Марушич (Ладзари – 64‘), Фелипе, Ачерби, Хисай, Милинкович-Савич (Башич – 74‘), Лейва, Алберто, Педро (Моро – 84‘), Имобиле (Муричи – 84‘), Андерсон (Дзакани – 64‘)