Милан продължава с убедителните си резултати от началото на сезона, след като надигра с 2:0 у дома новака Венеция. “Росонерите” обаче трябваше да се потрудят сериозно, за да спечелят трите точки, след като вкараха и двата си гола в последните двайсетина минути. Големият герой за тима на Стефано Пиоли бе резервата Тео Ернандес, който асистира за гола на Браим Диас в 68-та минута и сам вкара втория в 82-та.

Така Милан се присъедини към градския си съперник Интер на върха в класирането. Двата гранда от Милано имат по 13 точки, но “нерадзурите” имат по-добра голова разлика - 18:5 срещу 10:2. Наполи е на трето място с 12 точки и може да поведе, ако успее да надиграе утре като гост Сампдория.

Милан пое контрола над топката от първата минута, но пък гостите се защитаваха добре. “Росонерите” направиха първата си по-сериозна атака в 26-та минута, когато след центриране от ъглов удар Анте Ребич стреля с глава, но прати топката над вратата.

Малко след това Калулу бе изпуснат от бранителите на гостите и стреля мощно, но топката мина на сантиметри от гредата.

Двубоят започна предпазливо и за двата тима, но домакините от Милан имаха определено предимство, подкрепяни от трибуните. В 37-та минута Алесандро Флоренци също пробва късмета си след удар с глава, но не успя да порази целта.

Второто полувреме започна с шанс за “росонерите”, след като в 48-та минута домакините получиха право да изпълнят свободен удар на границата на наказателното поле. Бенасер обаче стреля в стената. Малко след това Браим Диас също не успя да намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 68-та минута, когато Милан най-накрая реализира. Тео Ернандес проби в наказателното поле и пусна успореден на голлинията остър пас. В края на подаването бе Браим Диас, който отблизо засече топката за 1:0.

В 82-та минута самият Ернандес реши всичко в мача. Страхотен пробив през центъра направи Салемакерс, който показа страхотен поглед върху играта и намери французина в наказателното поле. Тео Ернандес стреля мощно по диагонала и вкара втория гол за Милан в срещата. В добавеното време Салемакес стреля мощно от близо 25 метра и насочи топката под гредата, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

Милан - Венеция 2:0
1:0 Браим Диас 68’
2:0 Тео Ернандес 82’

Милан: Менян, Калули, Габиа (59 - Томори), Романьоли, Бало-Туре (59 - Ернандес), Тонали, Бенасер, Флоренци (59 - Салемакерс), Диас (81 - Кеси), Леао, Ребич (73 - Пелегри)

Венеция: Маенпаа, Ебуени (74 - Мацоки), Кабдара, Чезарони, Молинаро, Перец (53 - Чърнигой), Вака (82 - Тесман), Бузио, Араму, Йонсен (74 - Окереке), Форте (53 - Анри)