Милан победи Аталанта с 3:2 като гост в мач от седмия кръг на италианската Серия "А", игран на стадион "Атлети Адзури".

Двата отбора изиграха напълно равностойно първо полувреме, в което бяха отправили по четири точни удара и по един неточен, но разликата дойде в ефикасността.

"Росонерите" пуснаха първа кръв още в 28-ата секунда, когато Давиде Калабрия откри резултата след грешка на отбраната на Аталанта и успешна добавка. Малко преди почивката Сандро Тонали удвои след гаф при опит за изнасяне на топката от домакините.

Двата отбора продължаваха да се борят здраво за всяка педя терен, но в 78-ата минута колосът от Милано ликвидира интригата с трето попадение. Контраатаката започна от Рафаел Леао, който спринтира отляво и завърши с безпощаден удар в горния десен ъгъл.

В 86-ата минута Аталанта върна едно попадение от дузпа, отсъдена за игра с ръка след рикошет в пеналта на Милан. Дуван Сапата заложи на мощно изпълнение в центъра и не сбърка. Дълбоко в добавеното време Аталанта вкара още един гол чрез резервата Марио Пашалич, но нямаше време за нещо повече.

Така Милан събра 19 точки и се завърна на втората позиция, докато бергамаските са вече осми с 11 пункта.

Аталанта - Милан 2:3

0:1 Давиде Калабрия - 1'
0:2 Сандро Тонали - 43'
0:3 Рафаел Леао - 78'
1:3 Дуван Сапата - 86', дузпа
2:3 Марио Пашалич - 94'