40-годишният Златан Ибрахимович бе голямата звезда на Милан за важния успех с 2:1 като гост на Рома. Опитният швед вкара първия гол в 26-та минута, отмениха му друг красив в началото на второто полувреме, преди да изработи дузпа, реализирана от Франк Кеси (57).

Хората на Стефано Пиоли изиграха страхотен мач на “Олимпико”, в който ВАР отмени и втори гол за тима му - дело на Рафаел Леао в края на първото полувреме. В добавеното време на срещата Стефан Ел Шаарави намали за домакините.

Лошата новина за “росонерите” бе, че Тео Ернандес получи втори жълт картон в 66-та минута и няма да вземе участие в градското дерби с Интер в следващия кръг.

Така Милан продължава превъзходната си форма от началото на сезона и след 10-та си победа от 11 мача в Серия А дели върха с Наполи. Двата отбора имат по 31 точки, но “росонерите” са втори заради по-лошата си голова разлика - 25:10 срещу 23:3 за Наполи.

Рома допусна четвъртото си поражение в шампионата от началото на сезона и за момента е на 4-то място с 19 точки, колкото има и петият Аталанта. Лацио и Фиорентина имат по 11. Загубата бе първа домакинска за Жозе Моуриньо в Серия А след серия от 43 мача.

Двата отбора започнаха на високо обороти, с положения и пред двете врати още в началото. Лоренцо Пелегрини за домакините и Франк Кеси за гостите обаче стреляха покрай вратата.

В 10-та минута Калабрия центрира прецизно от дясното крило и намери на метри от вратата Рафаел Леао, който обаче не успя да засече добре топката.

Така се стигна до 26-та минута, когато Златан Ибрахимович даде аванс на “росонерите”. Шведът изпълни мощно свободен удар, а Руй Патрисио не се намеси добре, тъй като топката бе насочена във вратарския ъгъл - 1:0 за Милан.

До края на полувремето “росонерите” вкараха и втори гол, който обаче бе отменен заради засада. Ибрахимович изведе Леао сам срещу Патрисио. Младият нападател прехвърли сънародника си, след което с глава мушна топката в мрежата. След намесата на ВАР обае стана ясно, че португалецът е в засада.

Милан започна превъзходно второто полувреме, като само пет минути след подновяването на играта блесна отново геният на Ибрахимович. Симон Кяер пусна перфектен далечен пас към шведа, който си овладя технично топката с гърди, а със следващото си докосване с мощен удар по диагонала реализира за 2:0. Радостта на Ибра обаче бе краткотрайна, тъй като ВАР отново се намеси и отмени попадението заради засада.

Минута по-късно Ибра отново бе изведен зад защитата на домакините, но този път ударът му бе отразен от Руй Патрисио. Златан освен това отново бе в засада.

Така се стигна до 57-та минута, когато на практика Ибрахимович предреши до голяма степен изхода на двубоя. Златан бе съборен от  Рожер Ибанес в наказателното поле на домакините и след консултация със системата за видиоповторения реферът посочи бялата точка. Франк Кеси реализира хладнокръвно и направи 2:0. Малко след това Ибрахимович беше заменен от Оливие Жиру.

В 66-та минута Тео Ернандес даде надежди на домакините, след като получи втори жълт картон и остави Милан с човек по-малко. До края на срещата “вълците” натиснаха и създадоха доста хаос в наказателното поле на “росонерите”.

В 82-та минута след центриране от свободен удар Дзаниоло засече топката с глава, но Симон Кяер успя да я избие малко преди да премине голлинията. В добавеното време на срещата Татарушану отрази и опасен удар на Манчини.

Все пак Рома вкара в добавеното време на срещата. След поредното центриране в наказателното поле на “росонерите” Стефан Ел Шаарави бе на точното място в точното време и с мощен удар под гредата намали изоставането на тима си. В следващата атака Карлес Перес стреля фалцово по диагонала, но Татарушану отрази.

Рома - Милан 1:2
0:1 Златан Ибрахимович 26’
0:2 Франк Кеси 57’-д
1:2 Стефан Ел Шаарави 90+3'

Рома: Патрисио, Карсдорп (80 - Шомуродов), Манчини, Ибанес, Виня (68 - Перес), Кристанте, Верету, Дзаниоло, Пелегрини, Мхитарян (46 - Афена-Гиан), Ейбрахам (63 - Ел Шаарави)

Милан: Татарушану, Ернандес, Томори, Кяер, Калабрия, Кеси, Бенасер (76 - Романьоли), Салемакерс (68 - Туре), Крунич (76 - Бакайоко), Леао (76 - Тонали), Ибрахимович (57 - Жиру)