Милан удари с 2:0 Аталанта на стадион “Сан Сиро” и дръпна с цели пет точки на Интер в битката за титлата в Италия.

"Росонерите" могат още тази вечер да станат шампиони, ако Интер не успее да победи Каляри.

Головете за Милан в мача забиха Рафаел Леао в 56-ата и Тео Ернандес в 75-ата минута.

Последната титла на "червено-черните" датира от 2011 година, но сега те докосват златните медали.

Срещу Аталанта Милан не успя да реализира лекото си предимство в играта до почивката, но в 56-ата минута самостоятелен пробив на Леао позволи на домакините да поведат.

При попадението имаше съмнения за нарушение срещу Матео Песиона, които обаче не бяха уважени от главния съдия Даниеле Орсато и помощниците му от екипа за видеоарбитраж.

В 75-ата минута Милан реши всичко с втори гол след чудесно индивидуално изпълнение на Тео Ернандес, който с далечен удар не остави шансове на Хуан Мусо.

До края на двубоя Аталанта създаде няколко интересни атаки към вратата на Майк Манян, но гостите не стигнаха дори до почетен гол.