Наполи победи Милан с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Матео Политано откри резултата, а Оливие Жиру изравни. Джовани Симеоне възобнови аванса на неаполитанците.

Първата по-опасна ситуация бе на сметката на домакините на стадион "Сан Сиро". Оливие Жиру стреля от вътрешността на наказателното поле в напречната греда.

След почивката гостите получиха дузпа за нарушение срещу Хвича Кварацхелия. Матео Политано направи резултата 1:0. Полузащитникът има най-много попадения (4) срещу Милан, като всички голове идват в шампионатни гостувания.

Шампионите се върнаха в сблъсъка с гол на Оливие Жиру. Французинът засече центриране на Тео Ернандес. Нападателят бележи в трети пореден шампионатен мач, за първи път от юли 2020 г., когато носеше екипа на Челси.

Играчите на Лучано Спалети устояха на натиска на своя съперник и стигнаха до нов гол. Джовани Симеоне засече с глава центриране на Марио Руй в наказателното поле.

Пет минути преди края на редовното време резервата Пиер Калулу се озова очи в очи с Алекс Мерет, но прати топката в напречната греда от непосредствена близост.

Носителите на Скудетото загубиха за първи път през кампанията. Наполи печели три поредни мача срещу Милан на стадион "Сан Сиро".

Наполи оглави класирането с актив от 17 точки. Милан е пети в подреждането с 14 пункта, съобщава БНТ.