Милан стъпи накриво в Серия А. Шампионът на Италия не успя да бие като гост Болоня. Срещата завърши 1:1.

Домакините откриха още в 1-ата мин. В 40-ата Милан изравни чрез Побега.

Милан остава на 4-о място, но градският съперник Интер е на 2 точки зад "росонерите". "Змията" има мач по-малко и ако го вземе, ще измести Милан от последното място, даващо браво на участие в Шампионската лига. Болоня пък е на 8-о място.

Треньорът на Милан Стефано Пиоли даде почивка на титулярите си. Единствено вратарят Майк Менян запазва мястото си в сравнение с последния мач на тима.

Пиоли иска да запази основния си състав за реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига срещу Наполи.
В първата среща "росонерите" взеха крехък аванс - 1:0.

Още в 32-ата секунда Никола Сансоне откри за домакините. Той получи Щефан Пош и от близка дистанция разстреля Менян.

След попадението Милан натисна. Пропуски на Салемакерс, Пиер Калюлю и Побега обаче лишиха "росонерите" от изравнително попадение. Шампионът на Италия взе пак вкара гол в 40-ата мин. Точен бе Побега, който с далечен удар остави без шансове Скорупски.

В последния четвърт час Милан натисна. Ребич изпусна чист гол в 75-ата мин. От няколко метра той не успя да прати топката с глава в мрежата на стража на Болоня.

Удари на Браим Диас и Давиде Калабрия пък не намериха целта.

БОЛОНЯ - МИЛАН 1:1

Голмайстори: 1:0 Сансоне (1); 1:1 Побега (40)

Болоня: Скорупски, Пош, Сумаоро, Лукуми, Кирякопулос, Фъргюсън, Схаутен, Домингес, Ебишер, Сансоне, Бароу

Милан: Менян, Флоренци, Калюлю, Тиау, Бало-Туре, Вранкс, Побега, Салемакерс, Де Кетеларе, Ребич, Ориги