Обновеният Милан стартира с победа 2:0 новия сезон в Серия А. Росонерите изиграха 20 силни минути срещу Болоня на „Ренато дал Ара“ и си тръгнаха с 3 точки. Новото попълнение Кристиян Пулишич вкара попадение в дебюта си. Разписа се и Оливие Жиру след пас на друго ново попълнение – Рейндерс.

След това обаче Болоня игра по-силно и имаше много положения, които пропусна. И двата отбора удариха гредите.

Лятото беше много бурно за Милан. Росонерите се разделиха с една от звездите си Сандро Тонали, но пък привлякоха редица нови играчи – Пулишич, Чуквуезе, Рейндерс, Лофтъс-Чийк и още доста.

За първия кръг от сезона треньора Стефано Пиоли даде дебют на Лофтъс-Чийс, Рейндерс и Пулишич. Домакините от Болоня пък бяха напуснати от важна фигура като Марко Арнаутович. Младокът Зиркзее водеше атаката. Сред титулярите бяха новите попълнение Ндой и Бюкема.

Още в първата минута Болоня можеше да открие. След само 9 секунди футбол удар на Ликоянис удари гредата. Милан явно се стресна и тръгна напред. В 12-ата минута гостите поведоха. Пулишич прати дълъг пас към аутлинията, където Рейндерс просто върна топката във вратарското поле. Оливие Жиру оставен сам не сбърка пред празната врата – 1:0. Ветеранът е вкарал във всеки от последните си 4 мача в Серия А (6 гола).

Много бързо след това Милан вкара и втори гол. Пулишич направи двойно с Оливие Жиру и с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле, не остави шансове на Скорупски. Гол в дебюта и Пулишич се превърна в първия американец с гол за росонерите в историята. Американците с гол в Серия А се броят на пръстите на едната ръка – Алексис Лалас, Майкъл Брадли, Уестън Макени и Джанлука Бузио.

Отговорът на Болоня дойде чак 10-ина минути преди паузата. Хубава атака на домакините отляво завърши с мощен удар на Фъргюсън, но Менян спаси. В добавеното време на първата част Ебишер имаше отлична възможност след центриране отляво, но удара му с глава не се получи.

Почивката бе много странна. Целият тим на Милан остана на терена, защото се оказа, че в съблекалнята има технически проблем и климатика не работи.

Второто полувреме започна с натиск на Болоня. Домакините пуснаха в игра звездата от миналия сезон Рикардо Орсолини. Първият шанс бе за рособлу. Топката падна удобно на Фъргюсън, но шута му бе много неточен.

Последва нов огромен шанс за Болоня. Хубава атака отляво завърши с удар на Ндой отблизо, но топката рикошира в страничната греда и излезе в аут. Последва ново положение за домакините. Зиркзее изведе в чиста позиция Ебишер, но удара му отново бе спасен от вездесъщия Менян. От последвалия корнер Пош стреля триково с пета, но отново Менян спаси.

През второто полувреме Милан така и не направи нещо запомнящо се. Последният удар в мача на росонерите бе в 29-ата минута на срещата, до последната минута, когато Леао финтира двама отляво и стреля по диагонала, но в гредата.

Болоня – Милан 0:2

0:1 Жиру 12, 0:2 Пулишич 21

БОЛОНЯ: Скорупски, Пош, Лукуми, Бюкема, Ликоянис (86 Кораца), Фъргюсън (86 Урбански), Домингес (72 Ел Азузи), Ебишер, Моро (46 Орсолини), Зиркзее (86 Ван Хойдонк) , Ндой

МИЛАН: Менян, Калабрия (73 Калулу), Тиау (88 Кяер), Томори, Тео Ернандес, Лофтъс-Чийк (73 Побега), Крунич, Рейндерс, Пулишич (73 Чуквуезе), Леао, Жиру (73 Окафор)