Милан все още е в играта в Шампионската лига. "Росонерите" треснаха 2:1 ПСЖ на своя "Сан Сиро" и завързаха група F. Допреди този мач италианският гранд нямаше отбелязан гол в турнира на богатите.

С успеха Милан събра 5 точки след 4 мача и се изкачи на 3-ото място, само на 2 по-малко от лидера Борусия (Д). ПСЖ пък остава с 6 пункта. Последното място към момента е за Нюкасъл.

Милан Шкриняр даде аванс на гостите още в 9-ата мин. Само три по-късно Рафаел Леао възстанови равенството. Пълният обрат стана факт в 50-ата минута с попадението на Оливие Жиру.

Срещата започна с натиск домакините.

Още в 6-ата мин Рафаел Леао проби отляво. Звездата на "росонерите" навлезе в наказателното поле и комбинира с Лофтъс-Чийк, който стреля, но ударът му излезе в аут.

Гостите от Париж откриха в 9-ата мин. ПСЖ изпълни заучено корнер. Топката бе атакувано от Маркиньос. Бразилецът я продължи Милан Шкриниар, който с плонж отбеляза.

2 мин по-късно Милан пропусна да изравни. Тео Ернандес пусна пас в наказателното поле към Юнус Муса, който стреля, но Донарума отрази.

При ответната атака на "росонерите" Жиру бе изведен от Леао. Френският нападател отправи удар, който беше отразен от противниковия вратар, но при добавка Леао изравни резултата чрез задна ножица.
Така Милан най-сетне прекъсна серията си от 5 поредни мача без гол в Шампионската лига.

След четвърт час шанс пред гола се откри пред Мбапе. Звездата на Франция и ПСЖ бе изведен от Дембеле, но Менян отрази.

И новото попълнение на парижани - Рандал Коло Муани, изведе на чиста позиция Мбапе, но и при втория си опит за гола, считаният за бъдещ носител на "Златната топка", пак не намери целта.

В 28-ата мин Милан организира светкавична контраатака. Лофтъс-Чийк пусна към Жиру, чийто удар обаче излезе в аут.

Джанлуиджи Донарума спаси по невероятен начин пряк свободен удар, изпълнен от Муса.

В края на първата част пък Дембеле развинти бранителите на Милан и стреля, но ударът му бе слаб и попадна право в обсега на Менян.

Втората част започна отново вихрено за "росонерите". Милан стигна до пълен обрат в 50-ата мин. В 50-ата минута Тео Ернандес центрира отляво към наказателното поле на ПСЖ, а Оливие Жиру се извиси над Шкриниар и заби топката в горния ляв ъгъл.

Донарума предотврати нов сигурен гол във вратата си след час игра. Тогава Тео Ернандес виждаше как топката ще влети в мрежата на ПСЖ след пряк свободен удар, но бившият страж на Милан изби в корнер.

В 85-ата мин резервата Ноа Окафор преодоля защитник в наказателното поле и шутира към долния десен ъгъл, но Джанлуиджи Донарума го отказа с брилянтно спасяване.

Отново Окафор стреля минута по-късно, само че този път ударът му мина малко над гредата.

Резервата Кангин Лий пропиля огромна възможност. Младият футболист получи чудесен пас в наказателното поле и стреля, но ударът му срещна дясната греда на "росонерите".

Милан - Пари Сен Жермен 2:1

Голмайстори: 0:1 Милан Шкринияр (7), 1:1 Рафаел Леао (11); 2:1 Оливие Жиру (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Майк Менян – Давиде Калабрия, Фикайо Томори, Малик Тиау, Тео Ернандес – Рубен Лофтъс-Чийк, Юнус Муса, Тиджани Райндерс – Кристиан Пулишич, Оливие Жиру, Рафаел Леао

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: Джанлуиджи Донарума – Люка Ернандес, Милан Шкриниар, Маркиньос, Ашраф Хакими – Витиня, Мануел Угарте, Уорън Заир-Емери – Килиан Мбапе, Рандал Коло Муани, Усман Дембеле