Милан се откъсна на второто място в класирането на Серия А, след като победи Фиорентина с 2:1 като гост в среща от 30-ия кръг на първенството в Италия.

На "Стадион Артемио Франки" във Флоренция през първото полувреме не паднаха голове, но веднага след почивката Рубен Лофтъс-Чийк даде преднина на "росонерите". Домакините изравниха бързо чрез Алфред Дънкан, но веднага след това Рафаел Леао отново даде аванс на Милан, като трите гола паднаха в рамките на шест минути. До края нямаше повече голове и така гостите взеха трите точки.

По този начин Милан вече има 65 точки, шест повече от третия Ювентус, който загуби гостуването си на Лацио с 0:1. Убедителен лидер с Интер със 76 точки и мач по-малко. Фиорентина заема десета позиция с актив от 43 точки.