След победата с 5:1 над Каляри снощи, Милан си гарантира участие за Суперкупата на Италия догодина. Успехът пък гарантира на Лече спасението без дори тима от Саленто да играе. Джалоросите вече не могат да се озоват в зоната на изпадащите в края на сезона.
Милан ще бъде част от финалната четворка за Суперкупата на Италия догодина. Турнирът бе разширен, като вече включва както носителя на титлата и купата на Италия, така и останалите на второто място в тези турнири. Росонерите още не са сигурни, че ще завършат втори в Серия А, защото математически Юве все още има шанс да ги изпревари. Бианконерите обаче са на финал за Купата, така че имат своето място в турнира за Суперкупата догодина и това гарантира на Милан мястото.
Участието за Суперкупата на Италия, която се очаква отново да се проведе в Саудитска Арабия през януари 2025 г., трябва да донесе поне 1,6 млн. евро на полуфиналистите. Тази сума нараства до 5 млн. евро за загубилия финалист и 8 млн. евро за победителя.
Милан също така се стреми да си осигури второто място в Серия А, за да получи по-голям дял от пазарния фонд, когато УЕФА разпредели приходите от новата и разширена Шампионска лига през 2024-25 г.








Празникът на черешата в Кюстендил събира хиляди гости
Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
"Черно море" привлече чуждестранен халф
Зеленски: Украинските ракети "Фламинго“ успешно са поразили руски военен завод ВИДЕО
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:02 | 12 май 2024 г.
Напиши коментар