Милан влиза в реванша срещу Фейенорд от плейофния кръг на Шампионската лига с гол пасив и ще подходи към ответния мач като към финал, каза директорът в Милан Златан Ибрахимович.
Ибрахимович замести треньора Сержио Консейсао на пресконференцията преди мача, тъй като наставникът пътува до Португалия, където присъства на погребението на бившия президент на Порто Пинто да Коща.
Милан загуби първия мач от плейофната фаза на елиминациите с 0:1 като гост, но се надява да обърне развоя на двубоя пред своята публика на "Сан Сиро".
"Момчетата трябва да покажат характер, да влязат в мача фокусирани, агресивни и отдадени“, каза Ибрахимович пред репортери.
"Важно е да играем добре, но по-важно е да спечелим. Губим с гол, трябва да постигнем резултат, за да продължим. Всеки трябва да помага на съотборника си и да го накара да бъде концентриран. Това е колективна игра, но индивидуалните отигравания също са важни. Дори тези на пейката са важни, всичко е свързано с колектива. Това е, което прави колектив и отбор", каза още Ибрахимович.
Легендарният нападател вярва, че привържениците на Милан могат да изиграят жизненоважна роля с подкрепата си.
"За утре нашите фенове са важни, в първия мач феновете на Фейенорд оказаха сериозна роля за победата им в Ротердам. Но аз съм уверен, че утре с 80 хиляди фенове на Милан на стадиона и тези по целия свят ще дадат максимална подкрепа на отбора, който след това ще трябва да използва тази енергия, за да направи възможно най-доброто", каза още Ибрахимович.
Защитникът на Милан Фикайо Томори е наясно колко важно ще бъде играта в защита.
"Ние като отбор и като защитници излизаме на терена всеки мач с цел да не допускаме. Знаем качеството, което притежаваме, но ако допуснем гол, не трябва да губим концентрация и да запазим вярата си в това, което правим. В крайна сметка знаем, че трябва и искаме да спечелим, трябва да сме концентрирани", каза Томори.








Времето днес: Слънце и жега - температурите стигат до 37 градуса
Какво да не правим на църковния празник на 27 юни
Практични съвети за драстично намаляване на градския разход
Очаква ни слънчева и гореща събота
Как Сирски води войната: Между военните успехи и критиките за големи загуби
Майката на Бени Бланко го накарала да се омъжи за Селена Гомес
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Силва е убеден: Аз съм следващият за титлата в категория перо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар