Милан не остави никакви шансове на Катания и разгроми сицилианците с 4:0. Това бе пета поредна победа на росонерите в Серия А. Благодарение на нея отбора изпревари Ювентус, който този кръг няма да има мач. Милан вече има 20 точки, с една по-малко от лидерите Удинезе и Лацио. Още до почивката Милан водеше с 2:0. Голове на Ибрахимович от дузпа и Робиньо донесоха аванса. След паузата Лоди си вкара автогол, а Дзамброта също се разписа. Ибрахимович беше над всички с невероятната си игра. Почти всички опасности за Катания дойдоха след подавания на шведа. Срещнаха се два от отборите в най-добра форма в Серия А. Милан спечели 4 поредни мача в калчото, а Катания нямаше загуба вече 6 кръга. Росонерите си осигуриха класиране напред в Шампионската лига и сега се целят в първото място в Серия А, от което изоставха на 2 точки. Възможността  бе отлична, защото мача на Юве от кръга бе отложен заради лошото време.Треньорът на Милан Масимилиано Алегри можеше да използва отново Кларънс Зеедорф и Антонини. Холандецът бе титуляр, а защитника остана на пейката. Наказани за мача бяха Боатенг и Ночерино. Урби Емануелсон зае поста зад двамата нападатели Ибра и Робиньо.Винченцо Монтела се справя отлично начело на Катания. Той отново заложи на схема с петима в защита и трима централни защитници. Гомес и Бергесио водеха атаката на сицилианците. Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от опустошителното наводнение в Генуа. Началото бе много силно за Милан. Още в четвъртата минута Ибрахимович стреля силно от фаул и спечели корнер. При центрирането Тиаго Силва отклони топката, но не уцели вратата. Още в следващата атака Милан отново можеше да вкара. След чудесна комбинация топката стигна до Дзамброта, който стреля от воле, но удара отиде в аут.Катания се затрудняваше да спре атаките на Милан. В 7-ата минута домакините получиха дузпа. Робиньо и Ибрахимович размениха подавания и бразилеца бе съборен в наказателното поле от Ландзафаме, който получи и жълт картон. Златан Ибрахимович бе точен от бялата точка за 1:0. Шведът е вкарал 4 от последните 6 гола на Милан в първенството.Малко след това и Катания можеше да получи дузпа. Центриране на Ландзафаме бе спряно с ръка от Дзамброта. Реферът Джервасони обаче реши, че играта не е умишлена и не отсъди нищо. В 22-ата минута росонерите отново имаха възможност. Акуилани стигна до аутлинията и центрира, но Ибрахимович не успя да стигне до топката. Само 2 минути след това Милан вкара втори гол. Ибрахимович показа, че се разбира отлично с Робиньо, като го изведе отляво. Бразилецът влезе в наказателното поле и финтира Белуши, след което с прецизент диагонален удар прати топката в мрежата - 2:0.Милан правеше каквото си иска след това. Ибрахимович изведе Зеедорф в отлична позиция, но холандеца стреля право в Андухар. После Робиньо проби отляво и поднесе топката на Зеедорф, който от добра позиция не уцели вратата. После удар на Робиньо мина в аут, а Акуилани изстреля снаряд, който профуча над гредата. Минута след минута росонерите пропускаха удобни шансове. В 42-ата центриране от корнер бе засечено от Амброзини с глава, но Андухар изби от голнинията, а след това защитник изчисти. В следващата атака Бергесио се промъкна в наказателното поле на Милан и се сблъска с Абиати, който опита да улови топката. Бергесио стана по-бързо и стреля към вратата, но от голлинията Бонера изчисти. Абиати остана да лежи на земята с травма и играта бе спряна.Последва нов пропуск на Милан. Емануелсон центрира отляво и Робиньо стреля с глава, но отново Андухар бе на точното място, за да спаси. Милан се оттегли на почивка с 2 гола аванс. След нея в игра за росонерите се появи Марио Йепес. Той замени Даниеле Бонера.Катания удари греда при първата си атака за втората част. Маркезе опита да центрира отляво, но не уцели добре топката и тя прехвърли Абиати, за да тупне върху напречната греда. Милан реши всичко с трети гол в 69-ата минута. Робиньо обра поздравленията, но всъщност бе автогол на Лоди. Ибрахимович за пореден път показа невероятния си пас. Той изведе Робиньо отляво и бразилеца стреля под плонжа на Андухар. Лоди опита да изчисти топката от голлинията, но я прати в страничната греда. След това топката се удари отново в тялото но Лоди и премина голлинията.Само 3 минути след това Милан прати Катания в нокдаун. Акуилани стреля много силно от фаул. Андухар успя само да избие, но Дзамброта бе най-бърз и се разписа с добавка. Треньорът на Милан Алегри даде и дебют на Филипо Индзаги за сезона. Супер Пипо влезе в игра десетина минути преди края на мястото на Робиньо. Ветеранът можеше да се разпише малко след това, след поредния великолепен пас на Ибра. Нападателят изведе в коридор Индзаги, който от чиста позиция стреля, но Андухар изби с крак.В добавеното време Абиати предотврати почетен гол на Катания. Хубав удар на Бергесио от дистанция влизаше в ъгъла, но Абиати се разтегна и изби в корнер. Това бе и последното действие в мача, спечелен убедително от Милан. МИЛАН - КАТАНИЯ 4:01:0 Ибрахимович 8 дузпа2:0 Робиньо 243:0 Лоди 69 автогол4:0 Дзамброта 72МИЛАН: Абиати, Абате, Бонера (46 Йепес), Тиаго Силва, Дзамброта, Амброзини, Акуилани, Зеедорф (79 Антонини), Емануелсон, Робиньо (79 Индзаги), ИбрахимовичКАТАНИЯ: Андухар, Белуши, Легроталие, Споли, Ландзафаме (63 Макси Лопес), Алмирон, Лоди (79 Делвекио), Рикиути (52 Бариентос), Маркезе, Гомес, Бергесио