Росонерите обаче остават на 3 точки от лидера Ювентус. В мача Ибра и компания имаха доста положения, но не успяха да ги реализират, за да се стигне до гола на Боатенг в края.
Само преди месец Милан имаше 4 точки аванс пред Ювентус в битката за титлата. Сега ролите са разменени. Юве води с 3 точки и трябва да направи поне 2 грешки, за да може Милан да триумфира. Но в същото време росонерите трябва да печелят своите мачове. Нещо, което напоследък не успяваха да сторят.
Треньорът Алегри остави у дома Робиньо и Зеедорф. Боатенг беше възстановен, но само колкото да седне на пейката. В атака за Милан бяха Ибрахимович и Ел Шаарави, а зад гърба им действаше Емануелсон.
В Дженоа напоследък имат много проблеми. Освен прекъснатия от тифозите мач преди 3 дни, атмосферата в отбора не е добра. Вчера на тренировка се сбиха двама от играчите. Президентът Прециози пък обяви, че ще напусне клуба, ако е необходимо, но първо иска да спаси Грифоните. А те са и с нов треньор, след уволнението на Малезани. Луиджи де Канио дебютира отново начело на Дженоа.
Милан опита да натисне в началото. Ибрахимович изпълни фаул и последваха серия от удари и рикошети. Мунтари отправи последния високо. Първият реален шанс обаче бе за Дженоа. Паласио подаде към Куцка, но неговия удар бе отклонен от Неста, който падаше на земята. Останаха съмнения, че топката срещнала ръката на Неста.
Първата добра атака на Милан бе след 20 минути. Ночерино центрира в търсене на Ибрахимович, но Скули изчисти в корнер. После Емануелсон подаде към Ел Шаарави, който преодоля Морети и намери Ибрахимович. Шведът обаче бе затворен от Гранквист.
В началото на второто полувреме Алегри направи двойна смяна. Пусна Боатенг и Касано на местата на Ван Бомел и Ел Шаарави. Малко след това Ибра се освободи с чудесен финт от двама и стреля с левачката. Фрей изби. През второто полувреме Милан бе много по-опасен. Емануелсон намери отляво Антонини, който центрира към Боатенг, но Биондини го изпревари.
В следващата атака Абате центрира, Ибра отклони назад за Емануелсон, който стреля по диагонала, но топката бе отклонена в корнер. После Ибра запази топката в наказателното поле и намери Ночерино, който намери топката с десния крак, но удара не беше добър.
В средата на второто полувреме Дженоа остана с 10 души. Янкович бе изгонен за втори жълт картон. Той събори Абате, който бе набрал скорост и пое към съблекалните. Касано опита късмета си с удар от границата на наказателното поле, но неточно. Минутите се изнизваха, а Милан продължаваше да не намира път към вратата на съперника.
В 86-ата минута гола падна. Емануелсон центрира отляво, Ибра свали топката за Боатенг, който преодоля Фрей - 1:0. До края нямаше повече възможности за попадение и росонерите запазиха крехките си шансове за титлата.
Тимът на Алегри изостава на 3 точки от Юве, а до края остават 4 кръга. Дженоа остава близо до опасната зона. Грифоните имат 36 точки - с една повече от 18-ия Лече.
МИЛАН - ДЖЕНОА 1:0
1:0 Боатенг 86
МИЛАН: Абиати, Абате, Неста, Йепес, Антонини, Ночерино, Ван Бомел, Мунтари, Емануелсон, Ибрахимович, Ел Шаарави
ДЖЕНОА: Фрей, Скули, Гранквист, Каладзе, Морети, Бирса, Куцка, Белуши, Биондини, Янкович, Паласио







Дончо Барбалов: Не е фатално, ако бюджетът не бъде приет до Коледа
Люпчо Георгиевски: Скопие опитва да изиграе Европа за българите в РСМ
Жулиен Риков с категорична победа на SENSHI 29, Айсам Чадид с нокаут в третия рунд
Липсата на приет бюджет за 2026 година не би попречила за влизане в еврозоната
Манчестър Сити надви Съндърланд
Нова атомна централа няма да свали цените на тока
Българската икономика расте 2-3 пъти по-бързо, отколкото средната на европейско ниво
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Улрик Бокеме с атрактивна победа над Франжис Гома в зрелищен мач с три нокдауна
Майкъл Сампери надделя над Петрос Де Фрейтас в оспорвана битка на SENSHI
Атанас Божилов с нова доминантна победа на SENSHI 29 срещу холандеца Роки Гранджеан
Айсам Чадид нокаутира Драгомир Петров с коляно в третия рунд във Варна
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар