"Ако отпаднем от Байерн, ще подам оставка". Тези думи на треньора на Милан Карло Анчелоти изненадаха журналистите на пресконференцията преди осминафинала от Шампионската лига между Байерн и Милан тази вечер.


Анчелоти, който е известен с това, че никога не подава оставка, призна, че вече се е подготвил в случай, че росонерите изпуснат и последния шанс за трофей тази година.

Мачът на "Алианц Арена" е само ден след навършването на 20 години откакто Силвио Берлускони е собственик на Милан. Премиерът на Италия пожела успех на росонерите, а те му обещаха, че ще се опитат да му подарят победата по случай юбилея.

"От 20 години съм в Милан и винаги сме практикували игра, която да носи наслада на феновете. Именно тази игра донесе успехите на клуба. Ние сме архитекти на красивата игра и трябва да останем такива", заяви Берлускони.

Тифозите на Милан са обнадеждени от факта, че любимците им три пъти в историята са играли с Байерн и трите пъти са отстранявали немците. Още по-вълнуващ е фактът, че и в трите случая Милан след това печели КЕШ.

Последният мач между двата тима бе през 2002 г. Тогава Пипо Индзаги вкара два гола в Мюнхен за победата с 2:1 и един в реванша в Милано, завършил също 2:1. Днес той обаче ще е резерва на Шевченко и Джилардино.

Този път обаче мачът няма да е на "Олимпиящадион", а на новият стадион "Алианц Арена". Откакто Байерн се премести на него през лятото, има 15 победи от 15 мача.

"Защо да не спечелим отново в Мюнхен? Байерн наистина е един от фаворитите в турнира, но ние също не сме слаби. Ако се гледа позицията в първенството, немците са по-добре, но откакто изтеглиха жребия, ние доста подобрихме играта си, а те изпитват трудности. Притеснява ме само терена на "Алианц Арена". Той е по-лош от този на нашия стадион", обяви Анчелоти.

Байерн ще бъде без капитана си Оливер Кан, който получи травма в последния мач от бундеслигата срещу Хановер. Треньорът Феликс Магат не се притеснява от отсъствието му.

"Имам пълно доверие на Михаел Ренсинг, който ще го замени. Мачът с Милан е непредсказуем, но този, който обича Байерн, може спокойно да заложи за нас. Сигурен съм, че ще стане хубав мач с доста голове. Индзаги е човек, който умее да заблуждава съдиите и да изработва дузпи. Видяхме го даже в последния мач на Милан (1:0 над Каляри). Аз обаче се надявам, че съдията няма да се хване на номерата му", завърши Магат.

Съдията на мача е Франк де Блеекере от Белгия. Той вече веднъж ръководи мач на Байерн в Шампионската лига и тогава баварците биха 5:1 Спартак Москва (2001 г.). Де Блеекере, както и останалите му колеги, които ще свирят днес мачовете в Шампионската лига, ще бъдат с микрофони и слушалки, за да могат да комуникират с помощниците си и четвъртия съдия. Това бе обявено официално от УЕФА. Експериментът с микрофоните започна още миналата седмица в мачовете за Купата на УЕФА.