Милан се доближи на три точки от лидера в Серия А Ювентус с цената на жестоки жертви. Росонерите загубиха петима от най-добрите си играчи при победата с 3:1 над Месина. Контузии получиха Кака, Неста, Шевченко, Кафу и Амброзини. Големи съмнения има дали те ще успеят да се възстановят навреме за полуфинала реванш от Шампионската лига срещу Барселона в сряда.

Мачът с Месина бе изпълнен с грубости. Не случайно сицилианците завършиха мача с 8 души, след 3 червени картона. Но това няма да премахне контузиите на звездите на Милан.

Първата жертва бе Кака. Бразилецът бе изритан зверски в дясното коляно от защитника на Месина Ночерино. Кака се опита да стане, но отново се свлече на земята и бе изнесен на носилка още в 14-ата минута. Докторът на Милан Жан-Пиер Меерсеман се задича веднага към съблекалните. Той обаче не подозираше още колко работа ще му се отвори.

Не бяха изминали и 5 минути от контузията на Кака и Алесандро Неста поиска смяна. Защитникът получи разтежение в дясното бедро. "Не искам да говоря... Ще кажа само, че мачът бе много груб. Реферът трябваше да се справи по-добре", каза Неста.

Масимо Амброзини може би се е зарадвал малко на травмата на Кака, защото влезе на неговото място в 14-ата минута. Той обаче бързо се отправи към лазарета на Милан. В 28-ата минута Ночерино срита във фибулата на десния крак Амброзини, който веднага бе сменен от Янкуловски. Амброзини вече два пъти този сезон отсъства заради травма на това място. Той със сигурност няма да играе срещу Барса.

Ночерино обаче продължаваше да вършее като Рамбо по терена. Следващата му жертва бе Андрей Шевченко. Защитникът на Месина го изрита в левия ахилес в края на първото полувреме. Чак тогава съдията се реши да му покаже червен картон. Шевченко доигра мача накуцвайки.

Но и това не бе последният удар, който Милан понесе. След почивката Ароника влезе жестоко в краката на Кафу. С един удар той успя да изрита бразилеца в левия глезен и лявото коляно. Само до преди 2 седмици Кафу се възстановяваше от операция в коляното.

"Положението е много сериозно. Ще трябва да изчакаме 24 часа, за да видим резултатите от изследванията. Положението на Кака е най-сериозно", заяви доктор Меерсеман.

Кака, Неста, Кафу и Шевченко са под въпрос за мача с Барселона. Като към тях прибавим Малдин, Костакурта и Фьогел, които също имаха проблеми с травми доскоро, положението на росонерите става критично. А така очакваното завръщане на Филипо Индзаги може да не се състои, защото нападателят е отслабнал с 2 кг, заради треската и високата температура.