Фиорентина скри топката на Интер за 7 минути, в които вкара цели три гола и спечели с 5:4. До този момент нещата за гостите се развиваха повече от добре, след като Иван Перишич и Мауро Икарди бяха направили мини обрат след ранния гол на Матиас Весино.
В началото на второто полувреме Федерико Бернардески пропусна дузпа, но веднага след това падна дъждът от голове. Давиде Асторе започна серията в 63-та минута, миг по-късно Весино направи 3:2, а Кума Бабакар в 70-та довърши “нерадзурите”. Сенегалецът вкара и 5 гол, само за да прецака още повече вечерта за Интер. Икарди опита да промени всичко в края с два гола, но за "нерадзурите" бе твърде късно.
С този успех Фиорентина остана на 8-то място в класирането 55 точки, само на една от 7-мия Интер. Двата отбора обаче много трудно ще успеят да се преборят за участие в евротурнирите, тъй като 5-тият Лацио има 61 точки, а утре приема предпоследния Палермо.
След равностойно начало на срещата, в което и двата тима имаха положения за гол, късметът се усмихна първо на домакините. В 23-та минута Хървойе Милич проби по лявото крило и пусна пас по тревата към първа греда. Там Матиас Весино с кинжален удар под гредата не остави никакви шансове на Самир Ханданович - 1:0 за Фиорентина. Така Интер не успя да запази “суха мрежа” за 8-ми пореден мач в Серия А.
“Нерадзурите” реагираха мигновено и в 28-та минута изравниха. Антонио Кандрева подхвана бърза контраатака по дясното крило и достави топката около точката за дузпата. Там Иван Перишич връхлиташе на скорост и с прецизен удар с левия крак направи 1:1. Кандрева даде 9-та си асистенция от началото на сезона, повече от всеки друг играч в Серия А.
Само 6 минути по-късно Икарди донесе пълен обрат за гостите. Жоао Марио разсече защитата на Фиорентина с пас през центъра, а аржентинецът с лекота реализира за 2:1. Това бе първи гол извън Милано за Икарди от септември насам.
Фиорентина опита да обърне развоя още в началото на второто полувреме и в 52-та минута домакините получиха шанс да изравнят след дузпа. Бабакар беше задържан от Д’Амброзио и реферът посочи бялата точка. Федерико Бернардески обаче изпълни несериозно дузпата с нещо като “паненка” и Ханданович отрази. Малко след това Бернардески беше заменен и в последствие освиркван от местните фенове.
“Виолетовите” все пак изравниха в 63-та минута. Давиде Астори засече с глава центриране на Борха Валеро от ъглов удар и направи 2:2. Това обаче не бе всичко. Само минута по-късно домакините триумфираха отново. Матиас Весино тръгна от центъра, направи двойно подаване с Борха Валеро и от границата на наказателното поле насочи топката с хироргическа точност - 3:2 и пълен обрат за Фиорентина. Втори гол за Весино в мача и втори от началото на сезона.
Весино затвърди невероятното си представяне и с асистенция. В 70-та минута халфът намери по страхотен начин Кума Бабакар, който нямаше проблеми да вкара четвъртото попадение в срещата.
До края Фиорентина действаше на контраатаки и можеше да вкара още много. Направи го обаче “само” веднъж. В 79-та минута Салседо изведе Бабакар на нова стрелкова позиция, а нападателят вкара второто си попадение в срещата и общо 5-то във вратата на Интер. За последно “нерадзурите” инкасираха 5 гола през май 2013 година.
В 88-та минута голмайсторът на гостите Мауро Икарди вкара второто си попадение в срещата след асистенция на Перишич, а малко след това оформи и своят хеттрик. За нещо повече от почетна загуба за Интер обаче бе твърде късно.
Фиорентина - Интер 5:4
1:0 Матиас Весино 23’
1:1 Иван Перишич 28’
1:2 Мауро Икарди 34’
2:2 Давиде Астори 63'
3:2 Матиас Весино 64’
4:2 Кума Бабакар 70’
5:2 Кума Бабакар 79'
5:3 Мауро Икарди 88'
5:4 Мауро Икарди 90'
Фиорентина: Татарушану, Томович (54 - Салседо), Санчес, Астори, Бадел, Весино, Тейо (82 - Кристофоро), Милич, Валеро, Бернардески (58 - Иличич), Бабакар
Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Медел, Миранда, Нагатомо (73 - Едер), Галярдини, Кондогбия (76 - Брозович), Марио, Кандрева, Перишич, Икарди
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hTxnjvs-vU8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>







Рецепта за макарони с телешка кайма и доматен сос на фурна
4 зодии получават мощен дар от Вселената на 14 май
Как Tesla превърна AI в своята най-мощна машина за пари
Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар00:41 | 23 апр 2017 г.
00:21 | 23 апр 2017 г.
00:19 | 23 апр 2017 г.
00:09 | 23 апр 2017 г.
00:07 | 23 апр 2017 г.
23:58 | 22 апр 2017 г.
23:55 | 22 апр 2017 г.
23:55 | 22 апр 2017 г.
23:50 | 22 апр 2017 г.
23:49 | 22 апр 2017 г.
Напиши коментар