Интер победи Беневенто с 2:1 в двубой от 7-ия кръг на Серия "А", игран на стадион "Чиро Вигорито". Така тимът от Милано продължава отличното си представяне през сезона сезона и вече има шест победи и едно равенство.

"Нерадзурите" започнаха срещата по график и в 19-ата минута поведоха в резултата с попадение на Марсело Брозович. Само три минути по-късно хърватинът удвои преднината на тима си от пряк свободен удар.

През втората част силите се изравниха и домакините на няколко пъти бяха близо до изравняване на резултата, но до изненада така и не се стигна.

С успеха Интер събра 16 точки и се намира на второто място само на две зад Наполи и една пред Ювентус, който играе тази вечер от 21:45 часа българско време. Беневенто пък продължава да копае дъното в Серия "А", след като вече има 7 загуби от 7 мача и е с актив от 0 точки.

"Нерадзурите" се втурнаха към ранен гол веднага след съдийския сигнал. Въпреки това първото опасно положение беше за домакините. Ледиан Мемушай си освободи пространство пред вратата и засече топката от свободния удар. Твърде неточното му отиграване с глава пресече аутлинията, далеч встрани от лявата греда.

В 19-ата минута Марсело Брозович изведе гостите напред в резултата. Халфът  отбеляза от много трудна позиция, скачайки високо, за да засече центриране, и прати топката мощно с глава в десния ъгъл на вратата.

Само три минути по-късно падна втори гол за Интер. Андреа Коста извърши нарушение в близост до линията на наказателното поле. Няколко играчи се събраха около топката, за да решат кой ще изпълни свободния удар. Брозович убеди съотборниците си, че той ще е човекът и не сбърка, стреляйки технично в горния десен ъгъл.

В 26-ата минута бе отменен гол на Беневенто заради засада. Малко след това с Интер се случи същото.

В 42-ата минута Пиетро Йемело се озова в добра стрелкова позиция, но видя съотборника свободния Марко Д'Алесандро си му подаде топката. Халфът я укроти добре и преодоля вратаря с прецизен удар, правейки резултата 1:2.

Домакините започнаха втората част с надеждата, че имат сили да стигнат до нещо повече в двубоя. В 59-ата минута Д'Алесандро засече превъзходно центриране в пеналтерията, но нацели само лявата греда с удар с глава.

В 76-ата минута Мауро Икарди получи подаване в наказателното поле и видя възможност за отбелязване, но прати шута си високо над напречната греда.

До края на двубоя двата не успяха да създадат опасни ситуации пред двете врати и така резултатът остана непроменен.

Беневенто - Интер 1:2

Голмайстори: Брозович (19, 22), Д'Алесандро (42)

Беневенто: Белеч, Венути, Виола (Лазар 85'), Д'Алесандро, Джимсити, Йемело, Каталди, Коста, Летиция, Ломбарди (Париджини 72'), Мемушай (Чибса 66')
Треньор: Марко Барони

Интер: Брозович, Валеро (Галярдини 78'), Вечино, Д'Амброзио, Икарди, Кандрева (Марио 51'), Миранда, Нагатомо (Далберт 85'), Перишич, Ханданович, Шкриниар
Треньор: Лучано Спалети

Беневенто, стадион: "Чиро Вигорито"
Съдия: Даниеле Довери                                                                                                                                                                                Жълти картони:  Ломбарди (Беневенто), Миранда (Интер), Вечино (Интер)