Интер и Барселона завършиха наравно 1:1 в двубой от Група В на Шампионската лига, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Пред погледа на легендарния мотоциклетист Валентино Роси, футболистите на треньора Ернесто Валверде постепенно поеха инициативата в мача, като Луис Суарес и Усман Дембеле не спираха да притесняват защитата на домакините, но първото полувреме завърши без голове.

През втората част динамичното темпо на игра продължи и двата отбора се скъсаха от атрактивни пропуски пред вратите на Марк-Андре тер Стеген и Самир Ханданович. Влезлият като резерва Малком успя да даде аванс на гостите секунди, след като влезе в игра в в 83-ата минута, но малко след това Мауро Икарди изравни. Суперзвездата на гостите Лионел Меси пък не бе записан дори сред резервите.

Така Барса вече гледа към 1/8-финалите на турнира, след като тимът остава на първото място с актив от 10 точки, с 3 повече от втория Интер. Тотнъм е с 4 пункта, а ПСВ е последен с 1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/SowRj9Znxs8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха здраво да се надиграват още след първия съдийски сигнал. Матео Политано шутира от опасна близост при свалена топка с глава от Мауро Икарди. Ситуацията обаче бе спряна поради засада. В следващата атака пък гостите отправиха своето послание с мощен шут на Усман Дембеле, който беше отбит с майсторство от Самир Ханданович.

В 12-ата минута Иван Ракитич открадна топката в центъра на терена. Хърватинът подаде към Луис Суарес преодоля Милан Шкринияр и отправи изстрел към вратата. Топката обаче мина над напречната греда.

В 19-ата минута Иван Перишич проби отляво и пусна остър пас по земята към Квадво Асамоа. Ганаецът засече топката от трудна позиция и се опита да я насочи към вратата, но неуспешно.

Последваха няколко много опасни положения пред вратата на Ханданович, които се случиха само за около 2 минути. Първо Дембеле стреля слабо топката попадна в Суарес. Уругваецът се провали в стремежа си да окаже контрол върху кълбото, подавайки доста случайно към Сержи Роберто, който от малък ъгъл не успя да върне паса. Секунди след това Суарес получи шанс да стреля от съвсем близко разстояние, но го направи неточно.

Уругваецът беше неудържим и в 42-ата минута отново се размина с гола. Отбита топка от тялото на Шкринияр, попадна в нападателя, който стреля без да се замисли. Ханданович обаче пак беше на своето място и парира. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

През втората част каталунците продължиха с агресивната си игра. В 52-ата минута Филипе Коутиньо проби опасно и нанесе хубав диагонален изстрел. Ханданович обаче отново показа класа и изби.

В 65-ата минута Матео Политано демонстрира добър усет около точката на дузпата и се извиси над всички, засичайки с глава центриране. Топката обаче мина покрай дясната греда.

Четири минути по-късно Интер предприе страхотна атака, която завърши с диагонален шут на резервата Борха Валеро. Топката обаче рикошира в кркака на Клеман Ленгле и излезе в ъглов удар.

В 83-ата минута резервата Малком даде аванс на каталунците секунди, след като влезе в игра. Футболистът нахлу опасно в наказателното поле и със слаб, но прецизен удар прати топката във вратата.

В 87-ата минута Мауро Икарди беше на точното място в точното време. Нападателят овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля ниско в средата на вратата, правейки резултата 1:1.

Интер - Барселона 1:1

Голмайстори: Малком (83), Мауро Икарди (87)

Интер: Ханданович, Вършалко, Де Врай, Шкринар, Асамоа, Весино, Брозович (Мартинес 85'), Наинголан (Валеро 63'), Политано (Кандрева 81'), Перишич, Икарди
Треньор: Лучано Спалети

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Ленгле, Алба, Бускетс, Ракитич, Артур (Видал 72'), Дембеле (Малком 81'), Коутиньо, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде