Интер се издъни при гостуването на Лече и си тръгна само с точка след равенството 1:1 на „Вия дел Маре“. Хората на Антонио Конте дори можеха да загубят срещата, след като бяха повели с гол на Андреа Бастони в 71-та минута. Шест по-късно Марко Манкозу изравни, а малко след това резервата Фалко удари греда.
През първото полувреме жрителите станаха свидетели на няколко спорни отсъждания, включително само жълт картон за грубо нарушение на Джулио Донати срещу Николо Барела, както и отменена дузпа за Лече в края.
Така Интер сдаде първото място в Серия А, като е на точка зад лидера Ювентус. „Нерадзурите“ има 47, а Юве 48, но довечера могат да увеличат преднината си, тъй като приемат у дома Парма. Лече се измъкна от зоната на изпадащите и е на 17-та позиция, на точка пред Бреша.
„Нерадзурите“ започнаха силно срещата и имаха две чисти положения още до третата минута. Първо вратарят на Лече Габриел отрази опасен удар с глава на Росетини, а при развитието на атаката Ромелу Лукаку стреля мощно от границата на наказателното поле, но прати топката покрай гредата.
Домакините реагираха добре и в 7-та минута Марко Манкозу направи страхотен пропуск. Плеймейкърът на Лече остана сам срещу Самир Ханданович, но от малък ъгъл стреля много неточно покрай вратата. Постепенно хората на Антонио Конте овладяха инициативата и до края на полувремето като по чудо не отбелязаха. Всъщност в 19-та минута Лукаку вкара топката във вратата, но му бе свирен фаул в атака, тъй като пребори със сила защитник и вратаря на домакините. Малко след това Джулио Донати бе пожален от главния съдия. Халфът на Лече влезе много грубо в краката на Николо Барела. Реферът даде жълт картон на Донати, след това гледа и ВАР, но прецени, че нарушението не е за червен картон.
След подновяването на играта „нерадзурите“ сътвориха поредната много добра атака, която остави Брозович сам на границата на наказателното поле. Хафът стреля фалцово покрай защитник, но нацели страничната греда.
В добавеното време на първата част дойде още един от спорните моменти в мача. Бабакар слави една топка с глава, а после тя се отби в ръката на Стефано Сенси. Реферът бе категоричен и посочи бялата точка за дузпа. След „съвещание“ с ВАР обаче отмени решението си.
Интер започна силно и второто полувреме, като в началните минути Лаутаро изскочи два пъти на стрелкови позиции, но не успя да порази целта. Играта се поизнерви, но Интер все пак успя да реагира в 71-та минута. Андреа Бастони, който се бе появи в игра минути по-рано, засече с глава центриране на Кристиано Бираги и забоде топката в мрежата – 1:0 за Интер.
Радостта на „нерадзурите“ обаче не бе дълга. В 77та минута Жан Майер центрира от лявото крило, Марко Манкозу бе изпуснат от бранителите на Интер и отблизо чукна топката за 1:1. Малко след това резервата Филипо Фалко за малко да вкара и втори гол за Лече. Полузащитникът стреля прекрасно от свободен удар, но за негово нещастие – топката се отби в страничната греда.
Лече – Интер 1:1
0:1 Андреа Бастони 71‘
1:1 Марко Манкозу 77‘
Лече: Габриел, Донати, Росетини, Лусиони, Дел Орко, Рисполи (76 – Фалко), Манкозу 83 – Макариело), Петричоне, Дейола, Бабакар, Лападула (62 – Майер)
Интер: Ханданович, Годин (68 – Бастони), Де Врай, Шкринияр, Кандрева, Барела, Брозович (83 – Валеро), Сенси (82 – Санчес), Бираги, Лукаку, Лаутаро







Кристин Иванов, спасил жена от удавяне, стана полицай на годината
Стимулираща среда за децата в градина в Пловдив по проект "Силен старт"
Започна изтеглянето на танкера Kairos от Ахтопол (+ВИДЕО)
Най-добрите коледни базари в Европа
Gen Z: Не сме изолирани младежи, искаме честни избори и реформи
Стресът на работното място е причина за над 40% от депресиите
След скандала с Насар: Освободиха Стефан Ботев като президент на федерацията по вдигане на тежести
4 кросоувъра за по 20 000 евро, които са добър вариант за зимата
Volkswagen ще затвори завод в Германия за първи път от 88 години
Промяна в нагласите – потребителите отново се насочват към ДВГ
Забравената легенда: Toyota GT-Four
Манел Капе: Ще нокаутирам Джошуа Ван – той вече се страхува
Стара Загора бе домакин на традиционния Коледен турнир по карате киокушин
Том Аспинал е готов за боксов двубой с Франсис Нгану
Българската федерация по таекуон-до ITF отличи най-добрите си състезатели за 2025
Кои са най-честите причини за детско главоболие?
Иновация в детската ортопедия в България: извършена е криоаблация на тумор в бедрената кост на 4-годишно дете
Старчески петна по кожата – какво представляват и как да се справим с тях?
Щифтово изграждане на зъб – какво представлява и защо е необходимо?
Коментари
Напиши коментар21:17 | 19 яну 2020 г.
21:14 | 19 яну 2020 г.
21:10 | 19 яну 2020 г.
21:05 | 19 яну 2020 г.
21:05 | 19 яну 2020 г.
21:03 | 19 яну 2020 г.
21:02 | 19 яну 2020 г.
21:00 | 19 яну 2020 г.
20:57 | 19 яну 2020 г.
20:54 | 19 яну 2020 г.
Напиши коментар