Интер се спаси от загуба и завърши наравно 2:2 в двубой от шестия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

В герой за гостите се превърна Жервиньо, който отбеляза и двете попадения, с които тимът дръпна пред "нерадзурите". Все пак домакините се добраха до равенството, след като Марсело Брозович (64') се разписа, а Иван Перишич (90+2') донесе точката за тима си с гол в добавеното време.

Така Интер се намира на 5-ото място в класирането на първенството с актив от 11 точки, колкото има и Сасуоло, който обаче е с по-добра голова разлика. Отборът на Парма пък е 15-и с 5 пункта.

Двубоят започна добре за домакините, които първи създадоха интересно положение още във втората минута. Иван Перишич излезе на добра стрелкова позиция, но прати топката над вратата.

В следващите минути "нерадзурите" контролираха случващото се на терена, но не успяваха да стигнат до опасности пред вратата на Сепа. Добрата колективна игра в защита на домакините също спомогна полувремето да завърши без отбелязани голове.

В началото на втората част играчите на Парма поведоха в резултата. В 46-ата минута Ернани даде прехвърлящ пас на Жервиньо, който атрактивно прати топката в противниковата мрежа.

В 62-ата минута влезлият като резерва Роберто Инглезе пусна перфектен извеждащ пас за Жервиньо, който стреля покрай Самир Ханданович и отбеляза втория си гол в мача.

Само две минути по-късно обаче Марсело Брозович намали разликата. Футболистът отправи мощен изстрел, топката мина между краката на Ботонд Балог и влезе във вратата.

До края на срещата "нерадзуриха" вдигнаха темпото и се втурнаха в опит да стигнат поне до равенството. Това се случи чак в добавеното време на срещата. Александър Коларов центрира към наказателното поле от пряк свободен удар, където Иван Перишич се извиси над всички и с глава насочи топката, опъвайки мрежата на Сепе.

Интер - Парма 2:2

Голмайстори: Жервиньо (46', 62'), Марсело Брозович (64'), Иван Перишич (90+2')

Интер: Ханданович, Де Фрай, Ранокия, Коларов, Хакими (Йънг 78'), Барела (Наинголан 78'), Галярдини (Брозович 59'), Дармиан (Пинамонти 68'), Ериксен (Видал 58'), Перишич, Лаутаро
Треньор: Антонио Конте

Парма: Сепе, Граси (Бругман 84'), Якопони, Галиоло, Пецела, Ернани, Балог, Къртич (Зом 74'), Куцка, Корнелиус (Инглезе 46'), Жервиньо (Сиприен 74')
Треньор: Фабио Ливерани