Интер победи с 2:1 Верона на стадион "Маркантонио Бентегоди" и вече е едноличен лидер в Италия.

"Нерадзурите" имат 33 точки с две повече от Милан, но "росонерите" са с мач по-малко.

Головете за Интер забиха Лаутаро Мартинес (52') и Милан Шкриняр (69'), точен за Верона бе Иван Илич (63').

Срещата започна с приспивно темпо, като двата отбора трудно достигаха до сериозни голови положения, а играта се водеше основно в средата на терена.

Постепенно домакините взеха инициативата и дори можеха да вкарат в 25-ата минута. Тогава Дзакани много триково изведе Федерико Димарко, но той не успя да преодолее Самир Ханданович.

Отговорът на Интер бе положение пред Лаутаро Мартинес, но той от чисто положение не намери мрежата. Това бяха и единствените чисти положение за това първо полувреме, което определено разочарова.

Интер започна мощно второто полувреме и можеше да вкара веднага, но Николо Барела стреля в аут. Така се стигна до 52-ата минута, когато Ашраф Хакими намери Лаутаро и той от воле опъна мрежата за 0:1.

Малко след това Лаутаро можеше да вкара и второ попадение, но този път нямаше шанс. В 63-ата Ханданович направи безумна изцепка, като изпусна топката от ръцете си и Илич отблизо я прати във вратата му за 1:1.

Интер обаче успя отново да поведе само шест минути по-късно. Марсело Брозович центрира и Шкриняр с глава вкара за 1:2.

До края на мача не паднаха нови попадения и така Интер си взе победата и поведе в Италия, преди останалите срещи от този кръг.

Верона - Интер 1:2

0:1 Лаутаро (52')
1:1 Илич (63')
1:2 Шкриняр (69')

Верона: Силвестри, Давидович, Маняни, Чекерини, Фараони, Тамезе, Велосо, Димарко, Дзакани, Салседо, Коли

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Йънг, Перишич, Лукаку, Лаутаро