Интер изигра поредния си стабилен мач от началото на сезона и наглед лесно взе иначе тежкото гостуване на Фиорентина с 2:0. Головете за “нерадзурите” вкараха Николо Барела (31) и Иван Перишич (52), но хората на Антонио Конте пропуснаха да реализират още няколко пъти във вратата на домакините.

Конте изгледа срещата от трибуните на “Артемио Франки”, след като бе изгонен срещу Ювентус за Купата по-рано през седмицата, но това не се оказа проблем.

Със спечелените три точки Интер се изкачи поне временно на върха в класирането. “Синьо-черните” имат 47 точки, с една повече от градския си съперник Милан, който в неделя приема Кротоне.

Така Интер взе ценна победа и повиши самочувствието си преди следващите 3 мача, които, както каза и Конте, могат да предрешат сезона - гостуване на Ювентус в реванш от полуфиналите на Купата на Италия (1:2 от мача в Милано), домакинство на Лацио и гостуване на Милан за Серия А.

Интер бе по-добрият отбор в мача и нито за момент не даде впечатление, че не е по-добрият тим на терена. Още в шестата минута Николо Барела можеше да открие резултата, след като бе намерен около точката на дузпата с центриране отдясно, но Бартоломей Драговски отрази.

В 31-та минута Барела все пак реализира и то с прекрасно изпълнение. Полузащитникът получи топката около границата на наказателното поле и с прекрасен фалцов удар в далечния ъгъл направи 1:0.

Виолетовите пропуснаха големия си шанс шест минути по-късно. Джакомо Бонавентура бе намерен в наказателното поле и стреля мощно под гредата. Ханданович инстинктивно успя да отбие топката и с помощта на горната греда да опази вратата си. Топката обаче попадна на левия крак на Бираги, който стреля без подготовка, но Ханданович отново спаси.

До края на първото полувреме Интер можеше да удвои, след като Алексис Санчес центрира отляво, а Лукаку надскочи пазача си, но насочи топката над вратата.

Много бързо след подновяването на играта Интер реши всичко. В 52-та минута Хакими бе изведен зад защитата на домакините и подаде към далечната греда на Иван Перишич. Хърватинът бе сам на празна врата и нямаше как да сбърка - 2:0.

Малко след това “нерадзурите” вкараха и трети гол чрез Ромелу Лукаку, който бе отменен. Перишич бе изведен зад защитата и ударът му бе отбит от Драговски, преди Лукаку да направи добавка. След преглеждане на положението бе свирена засада още по време на подаването към Перишич.

До края на мача хората на Антонио Конте направиха всичко възможно…да не вкарат трети гол. Перишич, Лукаку и резервите Лаутаро Мартинес и Роберто Галярдини се отчетоха със сериозни пропуски, но в крайна сметка “нерадзурите” изпълниха целта си.

Фиорентина - Интер 0:2
0:1 Николо Барела 31’
0:2 Иван Перишич 52’

Фиорентина: Драговски, Мартинес Куарта, Песея, Игор, Венути (74 - Малкюи), Бонавентура, Амрабат, Валеро (46 - Куаме), Бираги (82 - Барека), Ейсерик (74 - Пулгари), Влахович (74 - Кокорин)

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Видал (46 - Галярдини), Перишич (80 - Дармиан), Алексис (62 - Мартинес), Лукаку (89 - Пинамонти)