Интер постигна заслужена домакинска победа над Дженоа и записа 8-и пореден шампионатен мач без поражение.

Ромелу Лукаку се разписа още в първата минута, а Матео Дармиан (69‘) и Алексис Санчес (77‘) подпечатаха успеха след почивката.

"Нерадзурите" не оставиха съмнение в доминацията си през целия двубой и тотално надиграха своя опонент.

Дженоа прекъсна серията си от 7 срещи без загуба в Калчото и остава на 12-а позиция с 26 точки.

С победата отборът, воден от Антонио Конте, временно се откъсна на 7 точки пред втория Милан. В миналия кръг Интер спечели дербито с градския си съперник, а по-късно днес "росонерите" имат тежко гостуване на Рома.

Срещата започна по мечтан начин за домакините. Добре познатният тандем Мартинес-Лукаку взаимодейства помежду си, а последният откри резултата още в 32-ата секунда. Белгиецът получи топката малко пред центъра, напредна към наказателното поле и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата.

"Грифоните" отговориха с далечен изстрел от страна на Скамака, който обаче не успя да затрудни опитния Самир Ханданович.

В 13-ата минута Дармиан се озова на добра стрелкова позиция, но опитът му да порази противниковата врата се оказа неуспешен.

Малко след като измина четвърт час игра Николо Барела също пробва късмета си, но този път горната греда помогна на Матия Перин.

В средата на първата част Лукаку отправи силен удар, обаче топката попадна право в стража на Дженоа.

В 30-ата минута пред нападателя на "нерадзурите" се откри нова добра възможност. Той надбяга Иван Радованович, навлезе в пеналтерията и стреля, но Перин отново се намеси.

Последваха два изстрела от Лаутаро Мартинес, вторият от които със задна ножица. И двата пъти вратарят на гостите улови кълбото.

Интер свали темпото в първите минути след почивката, а при една от редките си атаки домакините стигнаха до второ попадение. Ромелу Лукаку намери непокрития Матео Дармиан в наказателното поле, а той преодоля Перин с плътен удар.

В 77-ата минута "нерадзурите" реализираха и трето попадение чрез Алексис Санчес. Първоначално главният съдия отмени гола заради засада на Лукаку, но впоследствие ситуацията бе разгледана с ВАР и резултатът стана 3:0.

В самия край на срещата Д‘Амброзио стреля технично в десния ъгъл и само добрата намеса на стража на "грифоните" предотврати ново попадение.

Интер – Дженоа 3:0

1:0 – Лукаку 1‘

2:0 – Дармиан 69‘

3:0 – Санчес 77‘

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан (Д‘Амброзио – 84‘), Барела (Видал – 84‘), Брозович (Галярдини – 76‘), Ериксен, Перишич (Йънг – 84‘), Лукако, Мартинес (Санчес – 76‘)

Дженоа: Перин, Сапата, Радованович (Онгуене – 46‘), Голданига, Чибора, Стротман (Бехрами – 46‘), Ровела, Мелегони (Портанова – 71‘), Гилионе (Шомуродов – 62‘), Пяца, Скамака (Пандев – 62‘)