Интер и Аталанта направиха един от мачовете на сезона в Серия А, който завърши без победител - 2:2. И двата отбора могат да съжаляват, че не спечелиха срещата. Лаутаро Мартинес (5) даде аванс за “нерадзурите”, а гостите направиха обрат за осем минути след голове на Руслан Малиновский (30) и Рафаел Толой (38). Един Джеко възстанови равенството в 71-та минута.

Заключителните пет минути бяха особено драматични, тъй като в 85-та Федерико Димарко пропусна дузпа за Интер. Три по-късно Роберто Пиколи реализира трети гол за Аталанта, който обаче бе отменен минута по-късно след намесата на ВАР.

Така Интер остава засега на второто място в класирането с 14 точки, докато Аталанта е пети с 11.

Интер започна много силно срещата и още в третата минута Един Джеко бе близо до гола. След центриране в наказателното поле на гостите топката попадна у босненеца, който от малък ъгъл стреля в далечния, но не успя да намери очертанията на вратата. Две минути по-късно “нерадзурите” поведоха. Николо Барела изпрати една топка в наказателното поле, а Лаутаро Мартинес я засече изящно от воле и я забоде под гредата - 1:0 за Интер. Това беше четвърти гол на Лаутаро в Серия А този сезон.

Последваха равностойни минути, с интересни положения и пред двете врати. В крайна сметка след половин час игра Аталанта изравни след страхотен гол на Руслан Малиновский. “Нерадзурите” сгрешиха при изнасянето на топката, получи се и рикошет и тя попадна у украинеца. Малиновский изстреля мощен снаряд от границата на наказателното поле и намери далечния ъгъл - 1:1.

Малиновский беше в основата и на пълния обрат. Осем минути по-късно удар на украинеца от 25 метра бе спасен с мъка от Ханданович. Наблизо дебнеше опитният Рафаел Толой, който на празна врата нямаше проблем да довкара топката и да направи 2:1.

Второто полувреме започна с нови шансове и за двата отбора. Удар на бившия защитник на Лудогорец Хосе Луис Паломино обаче мина на сантиметри от вратата зад Ханданович. Малко след това Малиновский удари страничната греда. Украинецът стреля от свободен удар и Ханданович само изгледа топката. Дуван Сапата имаше възможност да направи добавка, но в последния момент защитниците на домакините му попречиха.

В 59-та минута Интер можеше да изравни, след като влезлият малко преди това Матиас Весино стреля с глава, но Хуан Мусо отрази. Удар на Лаутаро Мартинес пък мина далеч от вратата.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 71-та минута. Димарко бе изведен в наказателното поле на Аталанта, но ударът му по диагонала бе отразен от Мусо. Около голлинията обаче дебнеше Един Джеко, който с лекота вкара за 2:2 с петия си гол от началото на сезона.

В 83-та минута Интер отново изгуби леко топката в центъра, където Алексис Санчес бе надигран персонално. Последва контраатака за бергамасците, а мощен удар на Йосип Иличич бе с мъка изваден от Ханданович.

Минутите до края бяха също толкова интересни, като в 85-та Интер изпусна дузпа. Центриране към Джеко от крилото спря в ръката на Демирал. Главният рефер се “посъветва” с ВАР и посочи бялата точка. Федерико Димарко стреля мощно от бялата точка, но нацели напречната греда.

Драмата бе пълна три минути по-късно, когато Аталанта вкара трети гол. Той обаче беше отменен! Робин Госенс изведе с пета на точката на дузпата Роберто Пиколи. 20-годишният нападател се обърна и с добре насочен удар направи 3:2 за Аталанта. Секунди по-късно реферът го отмени, тъй като миг преди завършващия удар Ханданович опита да изчисти върната към него топка, а тя е преминала очертанията на терена. И така вместо гол, Аталанта получи ъглов удар. И вместо три точки, бергамасците си тръгнаха от Милано с една.

Интер - Аталанта 2:2
1:0 Лаутаро Мартинес 5’
1:1 Руслан Малиновский 30’
1:2 Рафаел Толой 38’
2:2 Един Джеко 71’

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Врай, Бастони (57 - Димарко), Дармиан (57 - Дъмфрис), Барела (90 - Сатриано), Брозович, Чалханоглу (57 - Весино), Перишич, Мартинес (81 - Санчес), Джеко

Аталанта: Мусо, Паломино (70 - Мьеле), Демирал, Толой, Госенс, Фройлер, Де Роон, Дзапакоста (77 - Пашалич), Песина (62 - Джимсити), Малиновский (62 - Иличич), Сапата (62 - Пиколи)