Интер прегази с лекота с 5:0 като гост аутсайдера Салернитана в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А“. С този успех хората на Симоне Индзаги се бетонираха на върха в класирането.

„Нерадзурите“ влязоха и в историята на калчото като четвъртият отбор, вкарал поне 100 гола през една календарна година. Така Интер се нареди до градския съперник Милан, Ювентус и Торино, които също са минавали тази граница. След голеадата във вратата на Салернитана шампионатните голове за "нерадзурите" през 2021 година станаха 103.

Попаденията за гостите забиха Иван Перишич, Дензъл Дъмфрис, Алексис Санчес, Лаутаро Мартинес и Роберто Галярдини. Хората на Индзаги доминириха тотално и профукаха още куп изгодни положения.

Със спечелените 3 точки Интер вече е с актив от 43 точки и продължава да е на върха в класирането. Победата е шеста поредна за „нерадзурите“ в Серия „А“ и пета поред без допуснат гол. Салернитана си остана на дъното с 8 пункта.

Хората на Симоне Индзаги започнаха доста агресивно двубоя. „Нерадзурите“ упражниха и сериозна преса. Още в 3-ата минута Барела отправи шут, преминал над вратата. Джеко се строполи в пеналта в 5-ата минута, искайки дузпа, но не я получи.

Доминацията на Интер продължи и логичното се случи в 11-ата минута, когато Перишич разпечата вратата на Фиорило – 0:1. Чалханоглу центрира от корнер, а хърватинът с глава засече топката в мрежата. Само 120 секунди по-късно Дензъл Дъмфрис пропусна добра възможност да удвои преднината на гостите.

Домакините стигнаха до най-добрия си шанс за гол след половин час игра. Франк Рибери изведе отлично Джоел Оби, но Ханданович спаси удара му.

Малко след това Интер уби интригата в мача с второ попадение. Дензъл Дъмфрис удвои преднината на своите в 33-ата минута. Джеко прати перфектен пас към връхлитащия нидерландец, който стреля мощно без забавяне, кълбото срещна напречната греда и тупна зад голлинията – 0:2.

Джеко в 41-ата минута профука шанс да направи резултата класически в полза на гостите след удар с глава.

След паузата мачът продължи в същото русло. В 49-ата минута Барела подаде технично с пета топката към Данило Д'Амброзио, чийто удар се отклони в гредата. Последва нов пропуск за гостите, този път на Дъмфрис. Все пак в 52-ата минута топката посети за трети път мрежата на Фиорило. Чалханоглу изведе перфектно Алексис Санчес, който стреля безпощадно - 0:3.

Гостите продължиха да доминират и последваха пропуски след удари с глава на влезлия като резерва Лаутаро Мартинес и Джеко .

Натискът на Интер не спря и в 78-ата минута Лаутаро Мартинес направи резултата 4:0. Той овладя топката след рикошет и отблизо матира Фиорило.

Резервата Галярдини фиксира крайното 5:0 за Интер в 87-ата минута. Така хората на Симоне Индзаги не срещнаха трудности при визитата си в Салерно и продължават похода си към нова шампионска титла в Италия.

Салернитана – Интер 0:5

Голмайстори: 0:1 Иван Перишич (11') 0:2 Дензъл Дъмфрис (33') 0:3 Алексис Санчес (52') 0:4 Лаутаро Мартинес (78'), Галярдини (87')

Салернитана: Фиорило, Гьомбер, Галиоло, Богдан, Дели Кари, Раниери, Кулибали, Кастанос, Чуквума Оби, Рибери, Сими

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоглу, Перишич, Санчес, Джеко