Интер победи с 3:0 у дома Сампдория, но това не беше достатъчно, за да защити титлата си от миналия сезон. “Нерадзурите” изковаха успеха си в рамките на 7 минути през второто полувреме чрез голове на Иван Перишич (50) и Хоакин Кореа (55, 57).

Въпреки това тимът на Симоне Индзаги завърши сезона в Серия А като втори в класирането. Интер събра актив от 84 точки, с две по-малко от новия първенец на Италия Милан.

Интер пое контрола върху срещата още от началото, но домакините така и не успяха да отбележат след някое от многото положения, които създадоха.

Интригата за титлата бе приключила още след първото полувреме, след като Милан водеше повече от убедително - 3:0 срещу Сасуоло на почивката.

Така на “Сан Сиро” напрежението си бе отишло и в рамките на 7 минути Интер вкара три гола. Иван Перишич получи хубаво подаване от Николо Барела и даде аванс на тима си в 50-та минута с хубав удар по диагонала.

Аржентинецът Хоакин Кореа довърши Самп с два гола за две минути - в 55-та и в 57-та.

Интер - Сампдория 3:0
1:0 Иван Перишич 50’
2:0 Хоакин Кореа 55’
3:0 Хоакин Кореа 57’

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай (73 - Ранокиа), Бастони (60 - Димарко), Перишич (59 - Госенс), Чалханоглу, Брозович, Барела (59 - Видал), Дъмфрис, Кореа (73 - Кайседо), Мартинес

Сампдория: Аудеро, Ауджело, Йошида (78 - Маняни), Ферари, Бережински, Виейра (78 - Аскилдсен), Сабири, Ринкон, Торсби (62 -Тримболи), Кандрева (62 - Дамсгор), Капуто