Монако и Интер не се победиха в контрола, завършила при равенство 2:2. Френският тим поведе с 2:0 с попадения на Александър Головин и Уисам Бен Йедер, но не успя да удържи аванса си. Все пак играчите на треньора Филип Клеман записаха пети мач без загуба (2 победи и 3 равенства).

Френският тим започна отлично срещу класния си съперник, като откри резултата още в седмата минута чрез Головин след асистенция на Бен Йедер. Самият той удвои 23 минути по-късно. “Нерадзурите” обаче успяха да се върнат в мача в 42-ата минута, когато Галярдини намали.

През второто полувреме французите доминираха в притежанието на топката (62 процента), но не успяха да вземат предимство. Вместо това те допуснаха изравнителен гол, който бе реализиран от Кристиян Аслани.

Монако приключва подготовката си на 23 юли с контрола срещу Порто.