Интер победи с 3:1 у дома новака Кремонезе за третия си успех от началото на сезона. Тимът на Симоне Индзаги свърши работата си още през първото полувреме, когато реализира два гола чрез Хоакин Кореа (12) и Николо Барела (38). След почивката се разписа и Лаутаро Мартинес (76). За гостите в края вкара Давид Окереке.

Така Интер се изкачи временно до второто място в класирането с актив от 9 точки. Лидер засега е Рома с 10, след като “вълците” надираха с 3:0 у дома друг новак Монца.

“Нерадзурите” започнаха силно мача и още в 12-та минута Хоакин Кореа реализира. Един Джеко стреля към вратата на гостите, Йонуц Раду отрази, но Кореа при добавката не сбърка за 1:0.

Домакините продължиха да притискат противника си и в 38-та минута Николо Барела вкара страхотен гол за 2:0. След продължителна атака Чалханоглу центрира към границата на наказателното поле, където Барела намери изящно топката от воле и я забоде в далечния ъгъл.

След почивката “нерадзирите” се отчетоха с няколко пропуска, а в 76-та минута резервата Лаутаро Мартинес вкара трети гол. Аржентинецът бе изведен по прекрасен начин от Барела и с удар по диагонала с левия си крак не остави шансове на Раду.

Така се стигна до 90-та минута на срещата, когато гостите вкараха почетен гол. Давид Окереке получи топката на границата на наказателното поле и с прекрасно насочен удар в далечния ъгъл остави Ханданович на място.

Интер - Кремонезе 3:1
1:0 Хоакин Кореа 12’
2:0 Николо Барела 38’
3:0 Лаутаро Мартинес 76’
3:1 Давид Окереке 90'

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Димарко (72 - Д’Амброзио), Дъмфрис (79 - Беланова), Барела, Брозович (72 - Аслани), Дармиан (79 - Госенс), Чалханоглу, Джеко, Кореа (55 - Мартинес)

Кремонезе: Раду, Айву (81 - Кастанети), Бианкети, Лочошвили (67 - Васкес), Куалиата (67 - Валери), Ескаланте, Пикел, Гильоне, Аскасибар, Окереке, Десерс (67 - Ди Кармине)