Интер разби с 4:0 Виктория Пилзен в мач от група "C" на Шампионската лига и се класира за фазата на елиминациите в турнира. Хенрик Мхитарян, Един Джеко на два пъти и Ромелу Лукаку бяха точни за италианския гранд. Така още преди другия двубой от групата между Барселона и Байерн Мюнхен стана ясно, че каталунците са аут от надпреварата.

Двата отбора започнаха предпазливо на "Джузепе Меаца". Франческо Ачерби опита удар от дистанция, но топката премина над напречната греда. След това Интер можеше да отбележи, като първо Димарко остана очи в очи със Станек, но вратарят отрази.

В 33-ата минута отново Димарко центрира за Джеко, но босненецът не успя да уцели вратата. Две минути по-късно Алесандро Бастони направи страхотен пробив и достави подаване от фланга, при което Джеко остана под топката, но зад него Мхитарян засече с глава и успя да откри резултата.

Три минути преди края на първото полувреме Интер организира страхотна контраатака, при която Димарко бе намерен на левия фланг, а крайният бранител центрира перфектно за Джеко, който просто постави десния си крак, за да удвои с прецизно докосване.

В 55-ата минута Мхитарян опита удар от границата на наказателното поле, но изстрелът му срещна лявата греда на Станек. Секунди по-късно Лаутаро Мартинес бе изведен от Димарко, но аржентинският национал не успя да преодолее вратаря на чехите.

В 66-ата минута Джеко получи в пеналта, а централният нападател завърши по изключително елегантен начин, за да направи резултата класически.

Интер организира добра атака, но ударът на Дъмфрис бе спасен от Станек. В 87-ата минута резервата Лукаку бе изведен в пеналта и успя с презицен удар да оформи крайното 4:0 за Интер.

Интер - Виктория Пилзен  4:0

Голмайстори: 1:0 Мхитарян (35), 2:0 Джеко (42), 3:0 Джеко (66), 4:0 Лукаку (87)

Интер: 24. Андре Онана, 15. Франческо Ачерби, 37. Милан Шкриниар, 95. Алесандро Бастони, 2. Дензел Дъмфрис, 34. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 23. Николо Барела, 20. Хакан Чалханоглу, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко

Виктория Пилзен: 36. Индрих Станек, 2. Лукаш Хейда, 3. Мохамед Тиджани, 4. Лудек Перница, 18. Джон Москера, 23. Лукаш Калвах, 20. Павел Буха, 24. Милан Хавел, 88. Адам Вълканова, 77. Ерик Ирка, 90. Форчън Баси