Запалянковците на Интер бяха потресени от играта на Ромелу Лукаку във финала на Шампионсктата лига. Белгиецът влезе от пейката, но пропусна от упор чисто положение в 88-ата минута, а преди това спря с тяло удар на Димарко, който можеше да изравни резултата. В крайна сметка нерадзурите загубиха 0:1 от Манчестър Сити и пропиляха шанса да спечелят купата за четвърти път.

Феновете веднага припомниха как през 2020 г. Лукаку спря удар на съотборник, който отиваше във вратата при загубата на финала на Лига Европа от Севиля. Припомниха и подобно отиграване в мач на Интер срещу Шахтьор Донецк. Един от запалянковците написа в социалните мрежи "Започвам да си мисля, че Лукаку е внедрен вражески агент".

Друг пък добави: "Лукаку обяви, че иска да е решаващ във финала. Вудумагьосника: Няма проблем!" Трети отиде по-далеч като описа двете най-важни отигравания в историята на Манчестър Сити като гола на Агуеро в последната минута за титлата и спасяването на Лукаку срещу Димарко.