Интер се изравни с градския съперник Милан като единствените два отбора с пълен актив от точки след първите 3 кръга в Серия А. Нерадзурите размазаха Фиорентина 4:0 у дома и не само не са изпуснали точка, но и не са допуснали гол до момента.

Маркус Тюрам вкара първия си гол с цветовете на Интер, за да открие резултата. Лаутаро Мартинес вкара нови два гола и вече е лидер при реализаторите в Серия А с пет гола в първите 3 кръга. Хакан Чалханоглу също се разписа от дузпа.

След паузата за националните отбори Интер се изправя срещу Милан в Дерби дела Мадонина.

Интер стартира сезона с две поредни победи и нито един допуснат гол. Нерадзурите бяха единствения тим със сухи мрежи в първите два кръга на Серия А.

Треньорът Симоне Индзаги отново заложи на тандема Тюрам – Лаутаро. Новите попълнения Павар и Клаасен бяха на пейката. Фиорентина пък пристигна след важна победа над Рапид Виена и влизане в Лигата на конференциите.

Още в началото Интер натисна. Тюрам пропусна добра ситуация, а след това Джакомо Бонавентура стреля над вратата на Зомер. В 20-ата минута Тюрам пропусна за втори път.

В 24-ата минута обаче нямаше кой да спре Тюрам. Димарко отне топката в половината на Фиорентина и центрира отлично. На далечната греда Тюрам изпревари Бираги и засече в мрежата.

До почивката Интер изпусна още положения, като най-фрапантното бе в последната минута на първата част. Тогава Тюрам не уцели празната врата от 3 метра.

В началото на второто полувреме Интер отново натисна. Дъмфрис уцели гредата. Веднага след това вратаря Кристенсен извади страхотен удар на Лаутаро.

В 53-ата минута Интер вкара втори гол. Бастони подаде към Тюрам, който намери Лаутаро и капитана с топовен шут препарира Кристенсен.

Последва дузпа за Интер. Вратарят Кристенсен се хвърли в краката на Тюрам и съдията посочи бялата точка. Хакан Чалханоглу изпълни и направи 3:0.

Интер правеше каквото си иска с Фиорентина. Тюрам бе изведен в добра позиция и стреля по диагонала, но покрай вратата. Четвъртият гол бе отново на Лаутаро Мартинес. Той получи топката от Куадрадо и я заби под гредата.

ИНТЕР – ФИОРЕНТИНА 4:0

1:0 Тюрам 23, 2:0 Лаутаро Мартинес 53, 3:0 Чалханоглу 58 (дузпа), 4:0 Лаутаро Мартинес 73

ИНТЕР: Зомер, Дармиан, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис (70 Куадрадо), Барела (59 Фратези), Чалханоглу (78 Аслани), Мхитарян, Димарко (70 Карлос Аугусто), Тюрам (70 Арнаутович), Лаутаро Мартинес

ФИОРЕНТИНА: Кристенсен, Додо, Миленкович, Раниери, Бираги, Артур, Мандрагора, Гонсалес (55 Брекало), Бонавентура (55 Инфантино), Куаме (46 Сотил), Белтран (46 Нзола)