„Интер“ направи своя избор: на път е Джед Спенс, краен защитник на „Тотнъм“ и на английския национален отбор. През последните часове страните се приближиха до споразумение: сделката се очаква да бъде сключена за около 30 милиона плюс бонуси. Освен ако не настъпи неочаквано развитие, той ще бъде дългоочакваният наследник на Дензъл Дъмфрис – играчът, който ще запълни единственото свободно място в състава на Кристиан Киву. Целта е трансферът да бъде финализиран до началото на първенството. Но Спенс едва ли ще бъде готов да играе, тъй като, точно като сънародника си Стоунс, който му проправи пътя, той току-що се е върнал на тренировки след ваканцията след Световното първенство.
„Интер“ никога не беше изгубил от поглед целта си. Но чакаше „Тотнъм“ да намали първоначалната си цена, около 40 милиона, и Роберто Де Дзерби да одобри трансфера. Междувременно, както е известно, дуото Марота-Аузилио се беше върнало към преговорите за Муса Диаби, френското крило, който играе в Обединените арабски емирства, но се сблъска с редица усложнения: на първо място – много високата заплата на играча, а след това – трудностите при преговорите с Ал Итихад, който междувременно получи привлекателна оферта от Байер Леверкузен. Но Спенс определено не е план Б. Напротив. От тактическа и физическа гледна точка той е за предпочитане пред Диаби, защото е много по-добър в защитната фаза (немаловажно качество за крило в схема 3-5-2) и следователно може да компенсира ограниченията на Диуф в тази област, особено срещу много опасни съперници. А и защото може да играе отдясно – позиция, препоръчана от предпочитания му крак – или отляво, позиция, която заемаше успешно на Световното първенство с Англия: прегледайте си отново изпреварването на Джулиано Симеоне в полуфинала срещу Аржентина, за да разберете по-добре скоростта му при включванията.
Спенс е трансферът, който „Интер“ подготвя, независимо от бъдещето на Луис Енрике, за когото „Рома“ е готова да отправи сериозна оферта: между 25 и 30 милиона. Очевидно това е значителна сума, която Марота и Аузилио искат да преценят. Но Луис Енрике е играч, който не изглежда да възбужда особено въображението на Гасперини. Затова, преди да се впусне в евентуални преговори, като се имат предвид проблемите, възникнали миналата година по повод сделката с Коне, „Интер“ възнамерява да разбере колко сериозен е интересът на „Рома“. Логично е, че в случай на продажба на още един флангови играч, ще възникне проблемът с броя (а също и с качеството) на неговия заместник. С други думи, Спенс няма да е достатъчен, тъй като той ще бъде привлечен така или иначе, за да допълни състава на фланговите защитници.
Английският играч с нетърпение очаква зелена светлина, за да отпътува за Милано: вероятно ще подпише четиригодишен договор. Той вече се е срещнал със Стоунс, който играеше редом с него преди няколко седмици в Америка. Не остава много, докато двойката защитници се събере под небето на Апиано Джентиле: двойно „S“ с британски акцент. Няма шанс обаче за Кристиан Ромеро, който все пак вече е на крачка от „Атлетико“: „Интер“ реши да инвестира в крила и евентуално в полузащитник (Къртис Джоунс). В зоната на централните защитници Бенжамен Павар е казал на Киву и на ръководството, че иска да остане, и го доказва с дела: той беше един от най-добрите по време на турнето от другата страна на света и на всички тренировки работи с правилния дух. Може да се окаже едно от изненадващите попълнения за новия сезон, освен ако не се появи някой почитател, който да го убеди да смени отбора през следващите седмици. Но това не би трябвало да се случи.







Българите държат 58 млрд. евро в банките
В "България сутрин" на 12 август от 9:30 часа: Кой е виновен за жестокостта на децата?
Рецепта за тиквички с домати и моцарела на фурна
4 китайски зодии подреждат живота си на 12 август 2026 г.
Зеленски готви нова рокада: "Дръзкият" враг на Сирски става заместник на Драпатий
Издирват българин, шофирал в насрещното в Гърция, опитал и да блъсне патрулка
Нападнаха линейка в Румъния с камъни и брадви след видео за черна линейка, която краде деца
Трите нови метростанции по Линия 3 отварят за пътници на 14 август
Шофьорските грешки, от които сервизите печелят най-много
Неразрушими: 10 коли с над милион километра пробег
Новото Mitsubishi с 400 коня се оказа тайвански клонинг
Непознатата Гърция 5: Спарта, Мистра, Монемвасия
Урош Медич разкри за тежка контузия преди победата на UFC Белград
UFC добави четири нови битки към галата в Едмънтън
Пачи Микс се провали на кантара преди RIZIN 54 с близо 3 кг над лимита
Матеуш Гамрот след загубата от Салкилд: Моят път още не е приключил
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Разширяват с нови специалности безплатните детски прегледи в бургаската болница "Света Анастасия"
Защо се подуваме преди цикъл?
Безплатни УНГ прегледи с ендоскопска диагностика във Варна
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар