Ювентус чукна с 3:2 Уест Хям в контрола играна на Олимпийския стадион в Лондон.

"Старата госпожа" набързо дръпна с два гола дело на Пабло Дибала (18) и Марио Манджукич (20), но "чуковете" стигнаха до равенството след попадения на Анди Каръл (34 и 53). Торинци обаче си взеха победата след гол на Симоне Дзадза в края на мача.

Проверката в Лондон бе истинско зрелище за феновете на футбола, с множество положения пред двете врати, красиви отигравания, пет страхотни попадения и в крайна сметка заслужена победа за гостите.

За Юве титуляри започнаха новите попълнения Дани Алвеш, Меди Бенатия и Миралем Пянич, докато мултимилионната покупка Гонсало Игуаин влезе в игра след почивката, но не успя да се разпише.

"Старата госпожа" започна мощно мача и още в началото притисна домакините в собствената им половина.

В 12-ата минута новото попълнение на Юве Миралем Пянич намери по страхотен начин Марио Манджукич, който стреля с глава, но Адриан дел Кастийо показа класа и отрази.

Юве продължи да атакува и шест минути по-късно заслужено вкара. Тогава Даниел Алвеш центрира към Манджукич, който свали топката с глава към Дибала и той опъна мрежата на домакините за 0:1.

Последва шанс за Уест Хям, но Енер Валенсия прати топката в гредата. Вихрените минути продължиха и в 20-ата гостите забиха нов гол. Дибала цъкна към Манджукич, който с тупалка опъна мрежата за 0:2.

Домакините все пак върнаха едно попадение в 34-ата минута, когато звездата на Уест Хям Андрю Каръл промуши Джиджи Буфон.

След почивката "чуковете" стигнаха и до равенството. В 53-ата минута отново Анди Каръл бе най-съобразителен и с глава вкара за 2:2.

Постепенно темпото на игра леко падна, като двамата наставници извършиха множество смени, което допълнително накъса действията на терена.

Все пак в 85-ата минута Юве стигна до победата. Тогава резервата Симоне Дзадза се откъсна зад защитата на домакините и вкара за 2:3.

Уест Хям - Ювентус 2:3

0:1 Дибала (18)
0:2 Манджукич (20)
1:2 Каръл (34)
2:2 Каръл (53)
2:3 Дзадза

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Антонио, Рийд (46-Колинс), Огбона (46-Оксфорд), Байръм, Кълън, Нордтвайт, Фегули (46-Бърк), Нобъл, Валенсия, Каръл (55-Флетчър)

ЮВЕНТУС: Буфон (46-Нето), Дани Алвеш, Бенатия, Ругани, Алекс Сандро, Лемина, Асамоа, Пянич, Перейра, Дибала, Манджукич (46-Игуаин)