Италианският хегемон Ювентус и Торино завършиха 1:1 в градското дерби от 35-ия кръг на Серия "А".

Гостите изиграха много силен мач и поведоха в 18-ата минута чрез Саша Лулич. След това шампионите действаха мудно, не създаваха опасни положения, но в края Кристиано Роналдо беше изпуснат и с глава оформи крайния резултат.

Вижте класирането в Серия "А"

С него "биковете" запазват шансове за Топ 4, докато Юве регистрира второ поредно равенство в калчото.

Треньорът на шампионите Макс Алегри се спряха схема 4-4-2. В атака действаха голямата звезда Кристиано Роналдо и младата надежда Мойс Кийн. Леонардо Спинацола очаквано смени контузеният Алекс Сандро, а по крилата бяха поставени Федерико Бернардески и Хуан Куадрадо.

В предни позиции за "биковете" стартира звездата им Андреа Белоти, малко зад него играха Алекс Беренгер и Суалиха Меите. Бившият халф на Юве Томас Ринкон започна титуляр, докато Симоне Дзадза остана на пейката.

Очаквано "бианконерите" натиснаха и в 6-ата минута Джорджо Киелини пусна дълъг пас към наказателното поле. Там Федерико Бернардески засече от воле, но твърде неточно. Малко след това Кристиано Роналдо имаше претенции за дузпа след съприкосновение със Салватора Сиригу, но главният съдия Даниеле Орсато остана безмълвен.

Торино отговори малко по-късно, когато Лоренцо Де Силвестри се справи с Леонардо Сшинацола и центрира. Киелини не успя да изчисти, което изненада Андреа Белоти, топката го удари и попадна право в ръцете на Войсчех Счесни. След четвърт час игра Петела отправи първия точен изстрел в Дерби дела Моле, но полският страж изби.

В 18-ата минута "биковете" поведоха. При подаване назад от тъч, Миралем Пянич беше притиснат от Саша Лулич. Босненецът очакваше подкрепа от Киелини, не я получи, сърбинът открадна кълбото и с мощен шут откри резултата – 1:0! Юве веднага се хвърли в атаки и първо Сиригу спаси удар на Блес Матюиди, секунди по-късно Хуан Куадрадо не успя да засече с глава от чиста позиция. След това и мерникът на Роналдо изневери.

След половин час игра Алекс Беренгер демонстрира страхотна техника и стреля фронтално срещу вратата, но в аут. До края на полувремето и Кристиан Ансалди прати топката покрай целта. Втората част започна с натиск на Юве, но в 52-ата минута Глеисон Бремер засече с глава в аут. Юве отговори в следващата атака, когато и Роналдо стреля с глава, също неточно.

След час игра Спинацола проби през центъра и отправи удар по земя, но покрай дясната греда. После и Куадрадо отправи много неточен шут от добра позиция. В средата на полувремето най-върлите тифози на "Старата госпожа" от "Курва Суд" издигнаха транспарант в подкрепа по повод 70-годишнината от самолетната катастрофа на Суперга, при която легендарният отбор на Гранде Торо загина.

В 77-ата минута най-накрая пред Юве се откри за гол. Киелини с хитър пас изведе Мойс Кийн, който се завъртя, но Сиригу спаси изстрела му. Веднага след това Макс Алегри взе мерки и смени Куадрадо с младия Матеос Перейра. Валтер Мадзари също предприе промени и извади Лукич за сметка на Ола Аина. И секунди по-късно нигериецът стреля мощно, но покрай целта.

В 84-ата минута шампионите изравниха. Спинацола центрира от фланга и Роналдо с глава матира вратаря за крайното 1:1!

Ювентус – Торино 1:1

Голмайстори: 0:1 Лукич (18), 1:1 Роналдо (84)

Ювентус: Счесни, Кансело, Бонучи, Киелини Спинацола, Куадрадо (78-Перейра), Пянич, Матюиди, Бернардески (85-Де Шилио), Кийн, Роналдо
Треньор: Макс Алегри

Торино: Сиригу, Ицо, Нколу, Бремер, Ансалди, Ринкон, Лукич (78-Аина), Де Силвестри (88-Дзадза), Мейте, Белоти, Беренгер (70-Безели)
Треньор: Валтер Мадзари

Торино, ст: "Алианц Стейдиъм"
Съдия: Даниеле Орсато
Жълти картони: Матюиди, Бонучи, Бернардески (Ювентус); Ринкон, Лукич, Бремер (Торино)