Шампионът на Италия Ювентус се спаси от срамна загуба срещу сборен тим на звездите на първенството на Република Корея. Проверката се игра в Сеул и завърши със зрелищното 3:3.

Трябва да се отбележи, че торинци губеха с 1:3 до 78-ата минута, но все пак се добраха до щастливо равенство. Срещата за Юве пропуснаха головите машини Кристиано Роналдо и Пауло Дибала. Титуляр отново пък беше новото попълнение Де Лихт.

Домакините поведоха още в 7-ата чрез Осмар, който се възползва от грешка на Гонсало Игуаин. Две минути по-късно обаче Игуаин се реваншира, като пусна страхотен пас към Мураторе, който изравни 1:1.

Звездите на корейския шампионат дръпнаха с два гола след попадения на Сесиня (45) и Тагарт (50).

В края на мача Юве се вдигна и все пак успя да се добере до равенството. Точни за торинци бяха Матюиди (78) и Перейра (82). Следващата контрола на Юве е срещу Атлетико Мадрид на 10 август в Стокхолм.

Звезди “K” Лига - Ювентус 3:3