Голямата звезда на италианския хегемон Ювентус – Кристиано Роналдо, говори за съперничеството си с капитана на Барселона Лео Меси за №1 на планетата.
От над десет години двамата са на световния връх и португалският ас не спести добри думи за големия си конкурент. Все пак Роналдо изтъкна, че е печелил най-важния клубен трофей Шампионска лига с два отбора, докато аржентинският гений го е правил само с каталунците.
"Разликата с Меси е, че играх в няколко отбора и спечелих Шампионска лига с два различни тима. Бях голмайстор на турнира шест години подред. Не са много играчите, които са триумфирали в него пет пъти. За това чувствам, че мога да се идентифицирам с тази надпревара", заяви Кристиано в интервю за DAZN.
"Меси е отличен играч, който ще бъде запомнен не само със Златните си топки, но и с това, че се подобрява като мен година след година. Всяка сутрин се събуждам с идеята да тренирам здраво, за да постигна още повече, добави Роналдо.
Припомняме, че 34-годишната звезда на Юве вдигна Ушатата с Манчестър Юнайтед през 2008 г., а с Реал Мадрид триумфира четири пъти, включително три поредни сезона между 2016 и 2018 г. Що се отнася до Меси, 32-годишният аржентинец прекара цялата си кариера в Барса и четири пъти е печелил Шампионска лига, за последно през 2015 г.
Роналдо е ставал голмайстор на турнира седем пъти, а аржентинецът шест. Кристиано е и реализатор №1 в историята на надпреварата със 126 попадения, докато Бълхата има 112 и заема 2-ро място във вечната ранглиста. Асът на испанския колос обаче вкарва по средно 0,83 гола на мач, докато португалецът 0,78.
И двамата имат по пет Златни топки, а тази година Лука Модрич наруши хегемонията им, след като получи най-престижния индивидуален приз.







Хороскоп за всички зодии за 7 ноември - очертава се важен ден
Хляб за закрила: Рецепта за Рангеловата пита, която пази дома
След век затворена: Забравена градина в Пекин е вече достъпна за посетители
България в капана на фентанила: 100 жертви за около година
Какво е микроизневяра?
Защо Испания изгражда първия автономен военен конвой в Европа?
Ще изпрати ли НАТО своите изтребители JAS 39 Gripen и Dassault Rafale на Украйна?
Джим Къртис върна жеста, обясни се в любов на Анистън
Stellantis поиска още 10 години за електрификация
F90 - тайното Ferrari на султана на Бруней
От газ и жичка до лазер - еволюцията на фаровете
Alfa Romeo и Maserati обединяват сили за специални автомобили
Парана е домакин на първия лагер на Rutierres Dojo
България с реален шанс да приеме Европейското първенство по бокс за мъже и жени през 2026 година
Джак Дела Мадалена има план как да изненада Махачев
Недооценени навици, които печелят боевете
Пикочната киселина може да се намали с повече вода и подходящите храни
Влияе ли контрацепцията на сексуалното желание?
България има потенциал да се превърне в медицинска дестинация на световно ниво
Полово предавани инфекции и проходимост на маточните тръби
Коментари
Напиши коментар20:25 | 13 авг 2019 г.
20:10 | 13 авг 2019 г.
20:07 | 13 авг 2019 г.
19:01 | 13 авг 2019 г.
18:36 | 13 авг 2019 г.
18:19 | 13 авг 2019 г.
18:02 | 13 авг 2019 г.
17:14 | 13 авг 2019 г.
16:53 | 13 авг 2019 г.
16:37 | 13 авг 2019 г.
Напиши коментар