Италианският хегемон Ювентус постигна много трудна победа с 3:1 при гостуването си на Аталанта в мач от 13-ия кръг на Серия "А".

Домакините играха много по-добре през всички 90 минути, а през първото полувреме Муса Бароу изпусна дузпа. Малко след началото на втората част Робин Госенс все пак даде преднина на тима от Бергамо.

После не се виждаше как шампионите ще изравнят, камо ли да стигнат до успеха. Но с два гола на Гонсало Игуаин и един на Пауло Дибала в края Юве обърна, с което си гарантира оставане на върха в класирането и след този кръг.

Домакините имаха претенции към главния съдия Джанлука Роки за неотсъдена втора дузпа при резултат 1:1 и за игра с ръка на Хуан Куадрадо при второто попадение за гостите.

Вижте класирането в Серия "А"

Торинци прекъснаха и черната си серия от четири поредни мача без успех на "Атлети Адзури д'Италия", докато Аталанта остава без победа вече в пет поредни двубоя във всички турнири.

Домакините бяха без наказаните Йосип Иличич и Руслан Малиновски, докато Дуван Сапата отпадна заради контузия. Луис Муриел пък седна на скамейката, тъй като не беше готов на 100% след мачовете за Колумбия.

Така атаката поведе младият Муса Бароу, който има само 4 гола в 38 срещи в калчото, а за последно беше титуляр при победата с 6:2 над Сасуоло през декември 2018 г. Младокът беше подпомаган от Алехандро Гомес и Марио Пашалич.

Юве беше без Кристиано Роналдо, който е с травма. Аут бяха още Джорджо Киелини и Алекс Сандро. Така като ляв защитник започна Матия де Шилио, а в предни позиции действаха Пауло Дибала, Федерико Бернардески и Гонсало Игуаин.

Мачът започна с атаки и към двете врати и в 10-ата минута Юве стигна до фаул на добра позиция. Пауло Дибала изпълни силно, но покрай лявата греда. Първият точен удар беше за Аталанта. След четвърт час игра Рафаел Толой стреля по диагонала, но Войсчех Счесни спаси.

Малко по-късно топката се удари в крака на Сами Кедира, след което и в ръката му. Джанлука Роки отсъди дузпа и зад топката застана младият Муса Бароу. Неговият шут се отби в напречната греда, а при добавката Марио Пашалич засече с глава в аут.

По-късно Пиерлуиджи Гонили хвана удар на Гонсало Игуаин, а в 22-ата минута Войсчех Счесни демонстрира висока класа. Пашалич се извиси над всички и насочи топката в долния ляв ъгъл. Полякът обаче плонжира и с една ръка я изби точно от голлинията.

Аталанта продължи да натиска и Счесни отрази успоредно подаване на Алехандро Гомес. Кълбото попадна в Ханс Хатебур, който веднага стреля към опразнената врата, но Матайс де Лихт се хвърли самопожертвователно и изби. В 32-ата минута Толой отправи удар от дистанция, но Счесни улови.

До края на полувремето Юве изравни играта, но така и не създаде сериозна опасност, докато вратарят на шампионите на два пъти се намеси безпроблемно. След почивката нещата не се промениха и Аталанта продължи да доминира.

Логичното се случи в 55-ата минута. Бароу проби отдясно, центрира към далечната греда, където Робин Госенс беше оставен непокрит и с глава откри резултата – 1:0! Маурицио Сари веднага взе мерки и смени Родриго Бентанкур с Дъглас Коста.

В 74-ата минута Юве изравни от нищото. След разбъркване в наказателното поле, топката попадна в Гонсало Игуаин, който стреля. Получи се рикошет, който излъга вратаря и кълбото влетя в мрежата за 1:1! Аталанта отговори чрес Луис Муриел, който отправи истински снаряд от дистанция, но Счесни изби.

В 82-ата минута шампионите стигнаха до пълен обрат! Дибала намери Хуан Куадрадо, който пусна пас по земя до точката за дузпата. Там връхлитащият Игуаин с едно докосване не остави шансове на Голини за 2:1! В продължението Ел Пипита намери Дибала, който с прекрасен удар до близката греда оформи крайното 3:1 за шампионите!

Аталанта – Ювентус 1:3

Голмайстори: 1:0 Госенс (55), 1:2 Игуаин (74, 82), 1:3 Дибала (90)

Аталанта: Голини, Джимсити, Паломино, Толой, Госенс (71-Кастан), Фройлер (86-Траоре), Де Роон, Хатебур, Гомес, Пашалич, Бароу (56-Муриел)
Треньор: Джан Пиеро Гасперини

Ювентус: Счесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Де Шилио, Кедира (70-Джан), Пянич, Бентанкур (58-Коста), Бернардески (26-Рамзи), Дибала, Игуаин
Треньор: Мауруцио Сари

Бергамо, ст.: "Атлети Адзури д'Италия"
Съдия: Джанлука Роки
Жълти картони: Паломино, Фройлер, Госенс, Толой, Голини (Аталанта); Игуаин, Дибала, Куадрадо (Ювентус)