Ювентус постигна много важна победа с 3:0 над Фиорентина на своя "Ювентус стейдиъм" в среща от 22-ия кръг на Серия "А".
След трите спечелени точки торинци се реваншираха на своите фенове за изненадващото поражение срещу Наполи в последния кръг и вече имат 54 точки на върха в класирането, като тимът е с 6 точки пред Интер, който е с мач по-малко.
Първите две попадения за успеха на "бианконерите" бяха дело на Роналдо, който не спира да вкарва напоследък и се намира в убийствено добра форма.
Португалецът бе точен от дузпи в 40-ата и 79-ата минути. Де Лихт добави още един гол в 91-ата минута.
Минути преди срещата Кристиано бе награден за най-добър играч на месец януари в Италия, а двубоят започна с опасност в полза на домакините. В ситуацията португалецът комбинира с Рабио и се стигна до остро центриране на французина в наказателното поле. Бранител на гостите обаче изби топката.
Пулгар пък се пробва да изненада през първите минути с удар от дистанция торинци, но Шчесни бе на мястото си и улови.
През следващите минути като цяло отборът от Торино контролираше събитията на терена, но не успя да създаде чисти голови опасности.
В 40-ата минута Пянич отправи удар по посока вратата, но топката успя да се отбие в ръката на Песея и реферът отсъди дузпа след намесата на VAR. Зад топката застана Кристиано, който бе точен за 1:0.
Второто полувреме започна също с добро темпо, но дълго време нямаше никакви възможности пред двете врати.
В 77-ата минута заради нарушение на Чечерини се наложи да бъде използвана отново системата VAR, която показа, че има втора дузпа за Ювентус.
Зад топката застана Роналдо, който вкара втория си гол в мача, който падна също от дузпа.
В 91-ата минута Де Лихт вкара за крайния резултат, след като засече топката след центриране на Дибала от корнер.
ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 3:0
1:0 Роналдо 40' дузпа
2:0 Роналдо 79 дузпа
3:0 Де Лихт 90+1
Ювентус: Шчесни,Куадрадо, де Лихт, Бонучи, Сандро, Пянич, Рабио (88 - Матюиди), Бентанкур, Коста (83 - Бернардески), Игуаин (67 - Дибала), Роналдо
Фиорентина: Драговски, Игор, Чечерини, Лирола, Песея, Далберт, Пулгар, Бенаси, Гезал (60 - Влахович), Киеза, Кутроне (73 - Сотил)







Helpbook сигнал: Над 10 кучета живеят в частен двор, смрадта е непоносима
Как зехтинът влияе на кръвното ни налягане
Най-лесните бананови палачинки (РЕЦЕПТА)
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар15:38 | 2 фев 2020 г.
15:38 | 2 фев 2020 г.
15:37 | 2 фев 2020 г.
15:37 | 2 фев 2020 г.
15:35 | 2 фев 2020 г.
15:35 | 2 фев 2020 г.
15:34 | 2 фев 2020 г.
15:34 | 2 фев 2020 г.
15:33 | 2 фев 2020 г.
15:32 | 2 фев 2020 г.
Напиши коментар