Италианският хегемон Ювентус загуби с 0:1 гостуването си на Олимпик Лион в първи мач от 1/4-финалите на Шампионска лига.

"Старата госпожа" се представи трагично във Франция и за 90 минути не създаде нито една сериозна опасност пред противниковата врата.

Според сайта на УЕФА, торинци са отправили един точен удар към Антони Лопеш. Това стана чак в 84-ата минута, когато топката срещна рамото на Кристиано Роналдо и полетя към очертанията, но по никакъв начин не затрудни стража. Много статистически сайтове обаче не отчитат този опит като точен изстрел.

Успехът за Лион донесе Лука Тусар с гол в 31-ата минута. През първото полувреме "Хлапетата" уцелиха и греда, а след почивката гол на Пауло Дибала беше отменен за засада.

Реваншът в Италия ще се играе на 17 март.