Италианската футболна Серия А е загубила над 500 милиона евро приходи заради пандемията от коронавирус. Това разкри изпълнителният директор Луиджи Де Сиерво, предупреждавайки, че футболната индустрия е в тежко положение.
За да ограничи заразяването с COVID-19, правителството на Италия отхвърли предложението да се разреши повече зрители да присъстват на спортни събития, включително увеличаване на броя на зрители на мачовете от Серия А до една четвърт от капацитета на стадиона, пише Dsport.bg.
"Към момента Серия А е загубила повече от 500 милиона евро", заяви изпълнителният директор на Серия А Луиджи Де Сиерво, уточнявайки, че това е заради липсата на приходи от мачовете и намаляването на спонсорските сделки.
"Цялата система е на ръба на колапс", добави той и призова правителството да обмисли постепенно увеличаване на броя на феновете на мачовете.
Печалбите в деня на мачовете представляват около 11% от общо 2.5 милиарда евро годишни приходи на клубовете от Серия А, чиято основна част се състои от телевизионни права. Но този източник на доходи също се свива, защото телевизионните оператори по света реагират на по-ниските приходи от реклама, като намаляват разходите за сделки с медиите.
В опит да смекчи въздействието на пандемията върху натоварените с дългове клубове, Серия А обмисля да продаде малък дял в новосъздадена компания, която се занимава с правата за излъчване на Лигата за 10 сезона. Де Сиерво заяви, че клубовете от Серия А ще се срещнат най-късно до 10 октомври, за да прегледат офертите. Доста по-големи са загубите във Висшата лига на Англия.







Митов: България ще продължи да дава обща сигурност за ЕС
Задължителната ваксина може да унищожи варицелата в България
Явните и скритите конфликти между "Дондуков" 1 и "Дондуков" 2
Матей, който уби Марти на пътя, е бил пиян, свалил номерата на колата си и избягал ВИДЕО
ПП събра необходимите подписи за извънредно заседание на НС за заплатите на младите лекари
Маратонките, които никога не излизат от мода
Първан Симеонов за политическата емоция и реалността: Пеевски идва, Борисов отстъпва
Ето как Rolls-Royce празнува 100-годишен юбилей
Нов радар засича колко души сте в колата
Какво представляват асферичните огледала за обратно виждане
Stellantis ще пробутва китайски коли като Opel в Европа?
Бивш треньор на Уайлдър: Меси ще победи Роналдо на бокс
Сали Салиев и Петър Петров излизат днес в Нови Сад
UFC 321 остана без един двубой само часове преди кантара
Новата ера „Sambo Origins“ вече е достъпна в UFC 5
Защо лайката е чудесна билка за кожата?
Какво трябва да знаем за ларингита при деца? - КОР.
Еозинофилен езофагит – подценявана причина за дисфагия и непоносимост към храни
Рак на гърдата - кои фактори повишават риска?
Коментари
Напиши коментар04:10 | 24 апр 2024 г.
13:21 | 29 сеп 2020 г.
Напиши коментар