Лацио измъкна равенство от хегемона Ювентус с гол буквално в последната секунда на Фелипе Кайседо за крайното 1:1 в дербито от 7-ия кръг на Серия "А", играно на стадион "Олимпико".

Преди това Кристиано Роналдо (15) беше извел гостите напред, а после уцели и греда. Шампионите вече се виждаха победители, но в продължението на сблъсъка се пропукаха, което им изигра лоша шега.

Така Юве има 13 точки в класирането и Милан може да дръпне на върха с 6 т. ако довечера победи Верона на "Сан Сиро". "Орлите" събраха 11 т. и заемат 9-то място в класирането.

След паузата за национални отбори Лацио гостува на новака Кротоне, докато Ювентус приема Каляри.

Първото полувреме спокойно може да се определи като най-силното на Юве под ръководството на Андреа Пирло. След няколко опасни влизания към двете врати дойде 15-ата минута, когато Кристиано Роналдо откри резултата.

Атаката започна от Хуан Куадрадо, който мина през няколко съперници и направи двойно подаване с Деян Кулушевски. Последва центриране във вратарското поле, където Роналдо беше оставен непокрит и откри резултата с 6-ия си гол от началото на сезона в калчото.

Лацио отговори малко по-късно, когато Сергей Милинкович-Савич свали с глава към Ведат Мурики, който не успя да засече пред опразнената врата. В 37-ата минута Кристиано не уцели вратата, а в следващата атака Адам Марушич шутира на косъм от лявата греда.

До края на полувремето петкратният носител на Златната топка изпусна още две отлични положения за гол. Роналдо първо едва не счупи напречния стълб след истински снаряд, а после стреля от фаул в горния ляв ъгъл, но Пепе Рейна изби.

След почивката Юве продължи да играе стабилно в защита и да разчита на мълниеносни контри, които създаваха куп проблеми на втурналите се в атака "орли". Но в няколко ситуации Роналдо реши да играе сам, вместо да потърси съотборник, което се оказа грешно решение.

10 минути преди края Марушич засече с глава центриране на Милинкович-Савич, но Войсчех Счесни улови. Така се стигна до 94-ата минута, когато Кореа преодоля няколко съперници, намери Фелипе Кайседо, който с чудесен шут донесе точката за Лацио.

Лацио – Ювентус 1:1

Голмайстор: 1:1 Роналдо (15), 1:1 Кайседо (94)

Лацио: Рейна, Фелипе, Ачерби, Раду (54-Худ), Марушич, Милинкович-Савич, Каталди (77-Акпо), Луис Алберто (77-Перейра), Фарес (54-Лазари), Мурики (54-Кайседо), Кореа
Треньор: Симоне Индзаги

Ювентус: Счесни, Демирал, Бонучи, Данило, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Кулушевски (76-Маккени), Фработа, Мората (88-Бернардески), Роналдо (76-Дибала)
Треньор: Андреа Пирло

Рим, ст.: "Олимпико"
Съдия: Давиде Маса
Жълти картони: Каталди, Акпо (Лацио); Бентанкур, Куадрадо (Ювентус)