Италианският хегемон Ювентус ще излезе с почти нова защита в домакинството на Каляри от 8-ия кръг на Серия "А".

Причината за това са мускулните контузии на опитните Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. Това означава, че за първи път един до друг ще стартират Матайс де Лихт и Мерих Демирал.

Младоците играят за "Старата госпожа" от лятото на 2019 г., но до момента са прекарали заедно на терена около 20 минути. Това се случи на 15 декември 2019 г., когато Демирал игра цял мач срещу Удинезе, а Де Лихт се появи резерва в 76-ата минута.

Краят на срещата дойде в 95-ата минута при резултат 4:0 за шампионите, с което те се класираха за 1/4-финалите за Купата на Италия.

През януари Демирал получи тежка контузия и пропусна почти целия остатък на сезона. Де Лихт пък още не е играл през тази кампания, защото през лятото претърпя операция на рамото.

Така младоците за първи път ще излязат титуляри рамо до рамо в събота. В Торино възлагат големи надежди на двамата да заменят остаряващите легенди Киелини и Бонучи.

След 7 кръга в калчото Юве заема 5-то място с 13 точки, лидер е Милан със 17 т. Каляри заема 11-та позиция с 10 т.