Ювентус разби Барселона с 3:0 насред “Ноу Камп” и завърши като първенец в Група G на Шампионската лига. Каталунците изиграха много слаб мач, в който сериозна роля изигра и ВАР. Кристиано Роналдо отбеляза два гола от дузпи (13, 53), а веднъж се разписа и Уестън Маккени. Иначе системата за видеоповторенията отмени дузпа за Барса и четвърти гол за Юве.

С този успех “Старата госпожа” завърши на първо място в групата. Италианците имат 15 точки, колкото и Барса, но са с по-добри показатели в преките двубои след категоричния успех тази вечер. Първата среща в Торино завърши с победа за каталунците с 2:0. Двата отбора продължават към осминафиналите на Шампионската лига.

Двубоят бе чакан с огромен интерес заради знаменитата битка между Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Едно от най-големите спортни съперничества в последните 15 години. Във футбола със сигурност.

Още в 8-та минута Роналдо се полакоми и стреля с боц право в ръцете на Тер Стеген, въпреки че вдясно от него Куадрадо бе оставен сам. Все пак в 13-та минута Кристиано си спечели дузпа, която в последствие реализира. Португалецът използва опита си и след контакт с Араухо падна в наказателното поле. Въпреки протестите на каталунците, реферът посочи бялата точка, а Роналдо вкара хладнокръвно с удар в средата.

Слабата игра на Барса продължи, а италианците чакаха своя втори шанс. Той дойде в 20-та минута, когато Куадрадо центрира от лявото крило, Кристиано повлече двамата централни защитници на Барса, а Маккени от десетина метра фронтално срещу Тер Стеген го разстреля с удар от въздуха - 2:0.

Така Барса допусна два гола в първите 20 минути на мач от Шампионската лига за първи път в историята си.

До края на полувремето Меси опита да върне съотборниците си в мача, но негов удар бе избит от Буфон. В 36-та минута Лео отново пробва рефлексите на опитния италианец, който нямаше проблеми. В добавеното време на първата част Меси беше изблъскан от Маккени и въпреки това нанесе удар, който бе отразен от Буфон. Домакините скочиха с претенции за дузпа, но реферът беше категоричен. За него нарушение срещу Меси нямаше.

Второто полувреме започна с нов опит на Меси да върне Барса в мача, но вместо това Клеман Лангле направи поредната фрапираща грешка и изработи нова дузпа. Французинът чукна топката с ръка в наказателното си поле. Роналдо отново беше безгрешен и след като прати Тер Стеген в обратния ъгъл, направи резултата 3:0. Това бе гол номер 650 за Роналдо в 860 мача за клубните си отбори.

В 58-та минута Меси центрира от свободен удар, а Гризман засече топката и я насочи към далечния ъгъл. Тя обаче кацна върху напречната греда.

В 75-та минута изглеждаше, че Барселона ще получи дузпа, след като Гризман бе изведен в наказателното поле от Меси, а Де Лихт го фаулира. Реферът първоначално посочи бялата точка, но в последствие промени решението си след сигнал на ВАР за засада на французина.

Системата за видеоповторенията се намеси и две минути по-късно, когато бе отменен четвърти гол на Ювентус. Роналдо стреля нескопосано на метри от вратата, но уцели тялото на Леонардо Бонучи, след което топката стреля в мрежата. Защитникът обаче бе в положение на засада.

В 90-та минута Меси отново стреля от границата на наказателното поле. Буфон обаче отново бе избрал страхотна позиция и отрази.

Барселона - Ювентус 0:3
0:1 Кристиано Роналдо 13’-д
0:2 Уестън Маккени 20’
0:3 Кристиано Роналдо 52’-д

Барселона: Тер Стеген, Дест, Араухо (82 - Мингеса), Лангле (55 - Юмтити), Алба (55 - Фирпо), Пянич, Де Йонг, Тринкао, Меси, Педри (66 - Пуч), Гризман

Ювентус: Буфон, Данило, Бонучи, Де Лихт, Куадрадо (85 - Бернардески), Маккени, Артур (71 - Бентанкур), Рамзи (71 - Рабио), Сандро, Мората (85 - Дибала), Роналдо (90 - Киеза)