Класиране в Топ 4 изглежда все по-трудна задача за Ювентус, след като все още действащият шампион на Италия завърши 1:1 при гостуването си на Фиорентина в мач от 33-ия кръг на Серия "А".

Домакините поведоха чрез Душан Влахович в средата на първото полувреме. Той беше точен от дузпа. Секунди след подновяването на играта Алваро Мората донесе точката за "бианконерите", които изиграха нов безобразен мач.

В класирането Юве има 66 точки и заема 3-то място, но може да бъде изместен от Аталанта (65) и Наполи (63), ако бергамци и южняците победят съответно Болоня у дома и Торино като гост. Фиорентина събра 34 пункта и заема 14-та позиция.

Андреа Пирло смени схемата на Юве за мача и заложи на 3-5-2. По фланговете младият треньор заложи на Хуан Куадрадо и Алекс Сандро, а в атака действаха Кристиано Роналдо и Пауло Дибала.

На "Артемио Франки" не успя да се завърне Федерико Киеза, който продължава да лекува контузия. В предни позиции за домакините действаха Душан Влахович и Франк Рибери

Първото интересно положение във Флоренция дойде в 11-ата минута, когато Франк Рибери с чудесен пас изведе Душан Влахович. Той излизаше сам срещу Войсчех Счесни, но полякът с бърза намеса успя да го спре.

Малко по-късно Гаетано Кастровили получи подаване точно пред вратата, но в последния момент Алекс Сандро изчисти. Фиорентина продължи да бъде по-активен в предни позиции и Счесни изби бомбен удар на Никола Миленкович.

В 20-ата минута късметът покри "Старата госпожа". Ерик Пулгар шутира от дистанция, топката рикошира в Леонардо Бонучи и се спря в гредата пред погледа на "замръзналия" Счесни. В средата на полувремето вратарят на Юве изпусна топката точно пред Влахович, но Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи спряха дебнещия нападател.

В 27-ата минута Фиорентина получи дузпа, след като Адриен Рабио игра с ръка в наказателното поле. Бялата точка беше посочена след консултация на съдията Давиде Маса с ВАР. Зад топката застана Влахович, който с изпълнение "Паненка" откри резултата – 1:0!

Ювентус създаде първото си опасно положение чак в 43-ата минута. Пауло Дибала със страхотно движение на тялото се освободи и намери Родриго Бентанкур пред пеналта. Уругваецът изведе Аарън Рамзи сам срещу Бартломей Драговски. Уелсецът се опита да прехвърли вратаря, но буквално милиметри го лишиха от чудесен гол. До края на полувремето Миленкович стреля с глава в аут.

На почивката Андреа Пирло взе мерки и направи двойна смяна. Бонучи отстъпи мястото си на Деян Кулушевски, което означаваше, че Юве преминава към 4-4-2. Дибала пък беше заменен от Алваро Мората. И този ход се оказа отличен. Секунди след подновяването на играта Хуан Куадрадо намери испанеца на десния фланг.

Той преодоля друг футболист, появил се от пейката между полувремената – Лукас Мартинес Куарта, след което с превъзходен фалцов удар към далечната греда матира Драговски за 1:1! Фиорентина отговори с опасен удар от фаул на Пулгар, а после Счесни и Киелини едва се разбраха кой да изчисти.

В 54-ата минута Пулгар отново получи шанс да шутира, но Счесни изби в корнер. След малко повече от час игра Юве можеше да направи пълен обрат. Куадрадо центрира от фаул, Киелини върна с глава пред вратата, но там Миленкович с решителна намеса изчисти.

В 71-ата минута Счесни улови шут на Влахович. В 85-ата минута Кристиан Роналдо не успя да засече центриране на Кулушевски и мачът завърши 1:1.

Фиорентина – Ювентус 1:1

Голмайстори: 1:0 Влахович (29-д), 1:1 Мората (46)

Фиорентина: Драговски, Касерес, Миленкович, Песея, Игор (72-Бираги), Венути (46-Куарта), Амрабат, Пулгар, Кастровили (85-Исрик), Влахович, Рибери (72-Куаме)
Треньор: Джузепе Якини

Ювентус: Счесни, Де Лихт, Бонучи (46-Кулушевски), Киелини, Куадрадо, Бентанкур, Рабио, Сандро, Рамзи (69-Маккени), Дибала (46-Мората), Роналдо
Треньор: Андреа Пирло

Флоренция, ст.: "Джузепе Меаца"
Съдия: Давиде Маса
Жълти картони: Игор, Касерес, Бираги (Фиорентина); Де Лихт (Ювентус)