Пауло Дибала изведе Ювентус с капитанската лента в последната контрола на тима преди началото на сезона. Аржентинецът дори вкара гол при успеха с 3:1 над Аталанта.

Другата положителна новина бе, че на стадиона имаше фенове, които видяха добро лице на любимците си преди началото на сезона. Дибала започна като титуляр, въпреки поредния провал на преговорите с ръководството за нов договор.

Дибала даде аванс на тима си в 8-та минута, а десет по-късно Луис Муриел изравни от дузпа. До края на полувремето Федерико Бернардески даде нова преднина за Юве, а в края на мача Алваро Мората вкара трети гол.

Ювентус – Аталанта 3:1

Ювентус: Шчесни (82 – Пинсолио), Куадрадо, Бонучи (70 – Киелини), Де Лихт (71 – Ругани), Алекс Сандро (70 – Пелегрини), Бентанкур (82 – Ранокия), Рамзи (78 – Фаджоли), Бернардески (63 – Де Шилио), Киеза (54 – Кулушевски), Дибала (54 – Мората), Роналдо (63 – Маккени)

Аталанта: Мусо (82 – Спортиело), Джимсити (59 – Толой), Демирал (82 – Ловато), Паломино (82 – Де Рива), Мьеле (71 – Сутало), Пашалич (82 – Делпрато), Фройлер (59 – Де Роон), Госенс (71 – Пецела), Иличич (71 – Пиколо), Песина (81 Скалвини), Муриел (59 – Малиновский)