Кристиано Роналдо започна от резервната скамейка при издънката на Ювентус в първия кръг на Серия А - 2:2 като гост на Удинезе. Португалската звезда на торинци сам е пожелал да остане на пейката, твърдят в Италия, а причината е, че ще опита да намери развитие на кариерата си до края на трансферния прозорец. Роналдо все пак се появи в 60-та минута, когато “бианконерите” вече бяха подложени под напрежение.

Иначе Пауло Дибала (3) и Хуан Куадрадо (23) дадоха ранен аванс за Юве. След почивката Роберто Перейра (51) намали от дузпа, а в 83-та минута Жерард Деулофеу донесе равенството на домакините след фатална грешка на Войчех Шчесни. Вратарят на Ювентус имаше сериозна заслуга и за първия гол на “фриуланите”. Юве удари и две греди, а победен гол на Роналдо в 94-та минута на срещата бе отменен заради засада.

Така Масимилиано Алегри започна с фалстарт втория си период начело на гранда от Торино, а изглежда следващите седмици ще бъдат особено интересни и заради бъдещето на Роналдо. Дебют в последните минути записа последното попълнение на “бианконерите” Мануел Локатели.

Двубоят започна по перфектен начин за Юве и още в третата минута Пауло Дибала даде аванс на тима си. Куадрадо проби по дясното крило, подаде на Бентанкур, който центрира към границата на вратарското поле. Там Дибала нямаше никакви проблеми да реализира и го направи хладнокръвно - 1:0.

Юве продължи да натиска, но Дибала и Куадрадо не успяха да реализират. Това все пак стана в 23-та минута, когато Дибала пусна изящен далечен пас към Куадрадо, колумбиецът проби в наказателното поле и с хубав удар по диагонала направи 2:0.

До края на полувремето домакините така и не успяха намерят ритъма си, а за сметка на това Алваро Мората пропусна две изгодни ситуации, с които можеше да вкара трети гол за тима си в мача.

Началото на второто полувреме започна обещаващо за домакините, които намалиха резултата в 51-та минута. Роберто Перейра и Толгай Арслан матираха защитата на Юве с двойно подаване, а последният стреля към вратата от границата на наказателното поле. Изглеждаше, че Войчех Шчесни няма да има проблеми да хване топката, но я изпусна, след което фаулира връхлитащия Арслан - дузпа за Удинезе. Перейра реализира хладнокръвно и направи 1:2.

Само три минути след това Юве бе на сантиметри от трети гол. Алекс Сандро центрира от крилото, а Алваро Мората засече добре топката и я прати към обратния ъгъл. Тя обаче се отклони в страничната греда. В 60-та минута Удинезе поиска втора дузпа за нарушение на Данило срещу резервата Жерард Деулофеу. Реферът дълго време очакваше сигнал от асистентите си, които преглеждаха ВАР. В крайна сметка решението бе за засада преди инцидента в наказателното поле.

Междувременно Кристиано Роналдо се бе появил на терена и в 63-та минута се отчете със сериозен пропуск. Дибала центрира от свободен удар, а Роналдо бе намерен непокрит около точката на дузпата, но стреля с глава покрай вратата. Юве продължи да търси още един гол и в 66-та минута Бентанкур разтресе гредата с далечен удар. Малко след това уругваецът пробва късмета си отново, но също така не успя да опъне мрежата зад Силвестри.

В 83-та минута Шчесни направи нов грандиозен гаф, който доведе до втори гол на Удинезе. Полякът опита да покаже хладнокръвие, като опита да финтира Стефано Окака. Нападателят обаче успя да отклони шутираната от Шчесни топка, а Жерард Деулофеу на празна врата направи с лекота 2:2. И тук имаше суматоха заради предполагаема засада, но ВАР не отчете такава - 2:2.

В 90-та минута Удинезе можеше да вкара и трети гол, след като Окака проби и центрира по лявото крило, а топката попадна на пътя на резервата Яяло. Той обаче стреля изключително неточно от десетина метра фронтално срещу вратата на гостите.

В добавеното време на срещата Дибала отново доказа страхотния си талант и стреля от границата на наказателното поле след солова акция. Силвестри обаче изби в ъглов удар.

Така се стигна до 4-та минута на добавеното време, в която Кристиано Роналдо си помисли, че е донесъл победата на Юве. Киеза центрира от дясното крило, а CR7 надскочи пазача си и с глава матира Силвестри и Удинезе - 3:2 за Ювентус. Не такова обаче бе решението на ВАР…след минути на консултация със системата за видеоповторения главният рефер отмени гола заради засада. Кристиано съблече фланелката си в типичен стил, за да отпразнува гола, заради което получи жълт картон.

Удинезе - Ювентус 2:2
0:1 Пауло Дибала 3’
0:2 Хуан Куадрадо 23’
1:2 Роберто Перейра 51’-д
2:2 Жерард Деулофеу 83’

Удинезе: Силвестри, Бекао, Наутик, Самир (90 - Зегелар), Молина, Арслан (80 - Яяло), Уолъс, Макенго (57 - Деулофеу), Удоджи (57 - Ларсен), Перейра, Пусето (80 - Окака)

Ювентус: Шчесни, Сандро, Бонучи, Де Лихт, Данило, Рамзи (60 - Киелини), Бентанкур (90 - Локатели), Куадрадо (74 - Киеза), Бернардески (60 - Кулушевски), Дибала, Мората (60 - Роналдо)