Фиорентина победи Ювентус с 2:0 в мач от последния 38-и кръг в Серия А. Тимът от Торино остана четвърти със 70 точки, докато "виолетовите" завършиха седми с 62 и ще играят в Лигата на конференциите.

Двубоят бе последен с екипа на Ювентус за капитана Джорджо Киелини, който се очаква да продължи кариерата си в МЛС на САЩ и Канада.

Дънкан откри резултата в 45-ата минута, а в последната 90-ата минута Гонсалес от дузпа оформи крайното 2:0 за Фиорентина.

В друга среща Лацио и Верона завършиха наравно 3:3. Така “Орлите” изпревариха градския си съперник Рома и финишират 5-ти с 64 точки.

Аталанта продължи слабото си представяне в края на сезона, след като допусна домакинско поражение от Емполи с 0:1. Футболистите на Джанпиер Гасперини приключват кампанията на 8-ма позиция с 59 пункта.