Ювентус се измъчи с Монца, но се класира за ¼-финалите в турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа“ победи с 2:1 гостуващия тим, за който до 82-ата минута игра родният национал Валентин Антов.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута чрез Мойс Кийн. Монца се върна в мача с попадение на Матия Валоти в 24-ата минута. В крайна сметка влезлият като резерва Федерико Киеза заби фамозен гол в 78-ата минута и класира тима си за следващия етап в надпреварата, където съперник на „бианконерите“ ще е Лацио.

Треньорът на Ювентус Макс Алегри, който изтърпяваше наказание в този двубой, пусна голяма част от резервните си футболисти в стартовите 11. Атаката водеше Мойс Кийн.

Наставникът на Монца Рафаеле Падалино заложи на българския национал Валентин Антов в стартовия си състав. Родният защитник не успя да помогне на своите срещу гранда от Торино, а победното попадение за "бианконерите" падна, след като Федерико Киеза се справи с лекота с българина, преди да прати топката в мрежата на Краньо.

Очаквано Юве започна мача във вихрено темпо. Още в 5-ата минута домакините пропуснаха първото изгодно положение за гол. Айлинг-Джуниър проби отляво, след което центрира към пеналта, където Николо Фаджоли стреля от воле, ала кълбото премина покрай гредата.

Само 3 минути по-късно обаче „Старата госпожа“ откри резултата. Уестън Маккени центрира перфектно от десния фланг, а останалият непокрит Мойс Кийн пред погледа на Вальо Антов матира Краньо с глава – 1:0.

Постепенно Монца се поокопити. Така се стигна до 24-ата минута, когато гостите изравниха при първия си шанс в турнирната битка. Матия Валоти с глава порази вратата на Перин след изпълнение на корнер – 1:1.

Само 60 секунди по-късно Монца едва не осъществи пълен обрат. Матео Песина получи отличен пас, но Перин се хвърли в краката му и улови топката.

В 35-ата минута Айлинг -Джуниър  проби мощно и шутира по тревата, но малко встрани от целта. Малко след това Краньо спаси изстрел на Матиас Соуле.

След антракта Ранокия пробва рефлекса на Перин с шут отдалеч, но вратарят на домакините не трепна. В 49-ата минута  Кийн излезе очи в очи с  Краньо, но стражът блокира удара.

Българският защитник Валентин Антов получи първия жълт картон в мача в 59-ата минута. Айлинг-Джуниър го финтира, след което кадърът на ЦСКА го спъна и бе предупреден официално.

В следващите минути Ювентус владееше инициативата на терена, а гостите разчитаха предимно на контраатаки. Така в 76-ата минута домакините реализираха втори гол чрез Мойс Кийн. Попадението на нападателя обаче бе отменено заради засада.

Резервата Федерико Киеза заби фамозен гол само 120 секунди по-късно. Той се измъкна от опеката на Антов по левия фланг, след това финтира още един бранител и със страхотен диагонален шут матира Краньо за 2:1.

В 82-ата минута Антов напусна терена. Вместо него в игра се появи Стефано Сенси.

До края Юве удържа крехкия си аванс и се класира за следващия етап от турнира.

Ювентус – Монца 2:1

Голмайстори: 1:0 – Мойс Кийн (8), 1:1 – Матия Валоти (24), 2:1 – Федерико Киеза (78)

Ювентус: Перин, Гати, Ругани, Данило, Маккени, Фаджоли, Паредес, Мирети, Айлинг, Соуле, Кийн

Монца: Краньо, Карбони, Мари, Антов, Марлон, Песина, Ранокиа, Валоти, Компани, Д“Алесандро, Гюткаяер