Ювентус и Аталанта завършиха 3:3 в паметен мач от 19-тия кръг на Серия А. Дни, след като “Старата госпожа” получи тежък удар и наказание от 15 точки, бергамаските нанесоха нов удар по самочувствието на гранда от Торино. Нигерийският национал Адемола Лукман бе големият лидер за гостите, реализирайки два гола - в 4-та и в 53-та минута, а освен това асистира и за попадението на Йоаким Меле (46). Така Лукман вече е втори при голмайсторите в Серия А с 11 гола този сезон, с 2 по-малко от сънародника си Виктор Осимен от Наполи.

За Юве Анхел Ди Мария (25 дузпа) и Аркадиуш Милик (34) бяха направили обрат през първото полувреме, а през второто Данило (65) донесе равенството след заучено изпълнение на свободен удар.

По този начин Ювентус не успя да спечели първия си мач след санкцията от -15 точки и в момента тимът на Масимилиано Алегри е 9-ти с 23 т. Аталанта е 5-ти с 35. Води Наполи с 50, пред Милан (38) и Интер (37), които са с мач по-малко и Рома също с 37 т.

Двубоят започна със сериозен удар по амбициите на домакините, след като още в 4-та минута Аталанта поведе в резултата. Намиращият се в превъзходна форма нападател Адемола Лукман получи подаване в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл. Шчесни не се намеси добре и топката мина зад голлинията - 1:0 за Аталанта.

Юве опита да отговори, но Мусо отрази удар на Ди Мария. Така се стигна до 25-та минута, когато именно Ди Мария изравни от дузпа. До нея се стигна, след като реферът трябваше да прегледа една сложна ситуация след нарушение на Едерсон срещу Фаджоли в наказателното поле на гостите. Ди Мария прати Мусо в обратния ъгъл при изпълнението на дузпата и направи 1:1.

Десетина минути по-късно Юве удари за втори път. Ди Мария комбинира добре с Фаджоли, който центрира в наказателното поле, а там Аркадиуш Милик дебнеше на изгодна позиция и успя да отклони топката в мрежата за 2:1.

До края на първата част двата отбора продължиха с открития футбол и въпреки че се откриха положения и пред двете врати, нови голове не паднаха.

Това стана още в първата минута на втората част. Подаване на Данило бе пресечено от Скалвини, той продължи към Лъкман, който пък намери в наказателното поле Меле. Датчанинът с добре насочен удар в далечния ъгъл направи 2:2.

Аталанта продължи със силното си представяне, а над всички бе Лукман. Роденият в Лондон нигерийски национал направи 3:2 след прецизен удар с глава, засичайки центриране на Бога от лявото крило.
Това обаче не бе последният гол. В 66-та минута Ювентус отново изравни резултата след заучено изпълнение на свободен удар. Топката бе поставена почти фронтално срещу вратата на границата на наказателното поле, Ди Мария чукна топката леко към Данило. Бразилецът стреля мощно покрай стената и вкара втория си гол от началото на сезона за 3:3.

До края положенията пред двете врати определено не липсваха. В 73-та минута Шчесни отрази далечен удар на Толой. Шест по-късно пък Фабио Мирети като по чудо не засече на метри от вратата на Аталанта центриране от лявото крило.

Ювентус - Аталанта 3:3
0:1 Адемола Лукман 4’
1:1 Анхел Ди Мария 25’-д
2:1 Аркадиуш Милик 34’
2:2 Йоаким Меле 46’
2:3 Адемола Лукман 53’
3:3 Данило 65’

Ювентус: Шчесни, Данило, Бремер, Сандро, Маккени, Фаджоли (81 - Куадрадо), Локатели, Рабио, Костич (66 - Киеза), Ди Мария (74 - Мирети), Милик (74 - Кийн)

Аталанта: Мусо, Толой, Паломино (15 - Демирал), Скалвини, Меле (84 - Руджери), Сантана (83 - Джимсити), Де Роон, Хатебур, Бога (66 - Пашалич), Лукман, Хойлунд (83 - Муриел)